Teknoloji Haberleri

Lenovo’dan Yeni Olağanda Daha Akıllı Bulut Tabanlı Tahliller

Lenovo, Lenovo Data Center Group ile yeni normalde kuruluşların ve çalışanların dönüşümünü hızlandırmak için daha akıllı yeni bulut tabanlı …

Lenovo’dan Yeni Olağanda Daha Akıllı Bulut Tabanlı Tahliller

Lenovo, Lenovo Data Center Group ile yeni normalde kuruluşların ve çalışanların dönüşümünü hızlandırmak için daha akıllı yeni bulut tabanlı hizmetleriyle farklılaşıyor.

Lenovo Data Center Group, müşterilerin değişen iş gereksinimlerine ayak uydurmasını sağlamak için bir dizi yeni ve güncellenmiş hiper bütünleşik altyapı (HCI) çözümü ile uzaktan çalışma daha akıllı yeni normal haline geldikçe, işletmelerin hibrid bulut stratejilerini bu duruma uyarlayıp veri merkezi altyapılarını modernleştirme ihtiyacı doğdu.

Hiper bütünleşik altyapı çözümleri, sanal masaüstü altyapısı (VDI) sağlamaya benzersiz bir biçimde uygun hale getirilerek bireylerin eğitim ve sağlık gibi değişik sektörlerde uzaktan çalışma gereksinimini destekliyor. Lenovo, sektörde öncü hibrid bulut yazılım sağlayıcılarıyla ortaklığı içinde dağıtıma hazır, hiper bütünleşik altyapı (HCI) çözümlerine yoğunlaşıyor. Bu yolla müşterilerin daha basit güncellemeler, kolay ölçeklenebilirlik ve tüketim temelli bir iletim modeliyle uçtan uca eksiksiz bir veri dağıtımını yönetmesini sağlıyor.

Lenovo Data Center Group Genel Müdürü Burç San, çözümler hakkında şöyle konuştu:

” Müşterilerin bulut teknolojilerinin esnekliğinden, ölçeklenebilirliğinden ve ekonomisinden yararlanmasını sağlayan öncü sağlayıcılarla, çevik ve evvelden yapılandırılmış hibrid bulut çözümleri paylaşıyoruz. Bu geçişe yardımcı olmak için lüzumlu yapıyı uzman çözüm mühendislerimiz ve yetkin iş ortaklarımızla beraber müşterimize özel tasarlıyoruz.”

Üst düzey performans ve verimlilik

Lenovo, Nutanix ve AMD ile ortaklığı içinde, müşterilerin %50’ye kadar1 daha az sunucu ile sanal masaüstü iş yüklerini çalıştırmasını ve istikrarlı performans elde etmesini sağlayan AMD EPYC işlemcili Lenovo ThinkAgile HX HCI çözümleri sunuyor.

Uçtan buluta daha basit ölçeklenebilirlik

Lenovo, Microsoft ile işbirliği içinde, müşterilerin hibrid bulut altyapısını süratlica dağıtmasına imkan tanıyan yeni Lenovo ThinkAgile MX Azure Stack HCI Uç Nokta ve Veri Merkezi Çözümleri’ni de açıkladı. Lenovo ThinkAgile MX ve Microsoft Azure Stack ile uçtan buluta ölçeklenebilirlik daha basit hale geliyor.

Yeni ThinkAgile MX gereçleriyle müşterilere Azure Stack HCI için tek uygulama noktası sunan Lenovo, Azure hizmetlerinin uçtan çekirdeğe, çekirdekten buluta kolay dağıtılmasını, yönetilmesini ve ölçeklendirilmesini sağlıyor. bunun yanısıra, geliştirilmiş müşteri deneyimi sunarak, müşterilerin şirket içi altyapılarını uç nokta çözümlerinden buluta kadar kolayca modernleştirmesini ve ölçeklendirmesini sağlıyor.

Daha çevik daha modern çözümler

Lenovo ThinkAgile VX HCI çözümleri, müşterilerin altyapılarını üst düzey veritabanı çözümleri ve SAP HANA için modernize etmesini sağlayan 4S sertifikalı düğümler olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni çözümler Lenovo XClarity yönetim yazılımı ve yeni vSphere “Yaşam Döngüsü Yöneticisi “(vLCM) araçları ile entegrasyon aracılığıyla vSAN mekanlarının çevikliğini artırıyor ve yaşam döngüsü yönetimini basitleştiriyor.

Lenovo ThinkAgile HCI çözümleri için yönetim konsolu olan Lenovo XClarity, donanım ve yazılım genelinde otomatik keşif ve varlık yönetimi, ilke tabanlı bellenim güncellemeleri sağlıyor. Lenovo XClarity vLCM gibi ileri gelen ISV yönetim araçları ile entegrasyon arayüzü olarak karşımıza çıkıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ