Teknoloji Haberleri

LG Dokunmatik Ekran Kırıldığında Nasıl Kullanılır?

LG Dokunmatik Ekran Kırıldığında Nasıl Kullanılır?

LG dokunmatik ekran kırıldığında nasıl kullanılır?

Akıllı cihazların önde gelen isimlerinden biri haline gelen LG kullanıcı deneyimlerini artırmak adına her geçen gün telefonların dayanıklılığı üzerinde çalışmalar yürütüyor. Ancak tüm bu çalışmalara rağmen LG cihazların sağlamlık testlerinden başarıyla sıyrıldığı söylenemez. Yapılan iyileştirmeler, dayanıklılık problemlerinin ortaya çıkmasının önüne geçilmesini sağlayamıyor. Gorilla Glass, IP sertifikaları gibi bir takım önlemler alınsa da cihazların ekran kısmının hassasiyeti herhangi bir düşme durumunda ekranların kırılmasına ya da çatlamasına neden oluyor. Bazı durumlarda ekran kırılmış olsa da LG kullanılabilirliğini kaybetmemiş olabilir. Her ne kadar herkesin böyle bir şans yakalaması zor olsa da eğer LG telefonunuzun ekranında bir problem meydana gelmişse ve dokunmatiğe basmanıza rağmen işlemiyorsa yine de cihazı geçici süreliğine kullanmak mümkündür. Bunun için LG’nin telefon yönetim modunu fiziksel tuşlar yardımıyla aktif hale getirmelisiniz. “Donanımsal Tuş Kontrol Modu” olarak da adlandırılabilen bu işlemle ekran problemi çözülene kadar idare edebilirsiniz.

lg-g3-dokunmatigi

LG’nin fiziksel tuşlarını kullanarak yönetim işlemi bir takım özellikleri kullanımınızın önünü açar. Acil durumlar için geliştirilmiş olan bu mod fiziksel tuşlar yardımıyla gelen aramaların yanıtlanmasını ya da alarmın kapatılmasını mümkün kılmaktadır. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edin. Ancak sadece LG G modellerinde uygulamaya dikkat etmelisiniz.

İlk olarak telefonun arka kapağını ve bataryayı çıkartıp yeniden ikisini de yerine takın.

Aynı anda Güç + Ses Azaltma + Ses Arttırma tuşlarına 5 sn boyunca basın. Bu işlemin ardından “Hardware key kontrol mode” sayfası menüsü karşınıza çıkar.

Buradan ses tuşları yardımıyla seçiminizi “ON” yapıp güç düğmesiyle onaylama işlemini sağlayın.

Telefonun yeniden başlamasının ardından Donanımsal Tuş Kontrol Modu aktif hale gelir böylece temel özelikleri kullanmayı sağlarsınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ