Teknoloji Haberleri

Lucid Air menzili ile Tesla’yı geride bırakacak

Lucid Motors, bazı aksaklıklardan dolayı Lucid Air serisinin üretimini geciktirmişti. Çarşamba günü yapılan canlı yayında tanıtılan Lucid Air …

Lucid Air menzili ile Tesla’yı geride bırakacak

Lucid Motors, bazı aksaklıklardan dolayı Lucid Air serisinin üretimini geciktirmişti. Çarşamba günü yapılan canlı yayında tanıtılan Lucid Air, sahip olduğu özellikleri ve fiyatı ile birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı.

Lucid Air fiyatı ve sahip olduğu özellikleri ile çok konuşulacak

Lucid Electric Advanced Platform (LEAP) üzerine inşa edilen dört çeker Lucid Air modeli 1.080 beygir güç üretebilen 2 adet elektrikli motor ile karşımıza çıkıyor. Yol titreşimlerini azaltmak için havalı süspansiyon sistemine sahip olan seride optik, radar, ultrasonik ve LIDAR sensörlerinin de yer aldığı 32 ayrı sensörden yararlan sürüş destek sistemi de bulunuyor.

DreamDrive adı verilen sürüş destek sistemi 2. ve 3. seviye yarı otonom sürüş olanağı sunuyor. güçlü motorları aracılığıyla 2.5 saniye 0-100 hızlanma zamanıne sahip olan modelin son hızı ise 350 km/s olarak belirlenmiş.

113 kW batarya kapasitesine sahip olan model gelişmiş güç yönetimi aracılığıyla ortalama olarak 832 km menzil sunuyor. 100 kW bataryaya sahip olan Tesla Model S Long Range Plus serisinin yalnızca 646 km menzil sunduğu düşünüldüğünde güç yönetim sisteminin ne kadar gelişmiş olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

En süratli şarj sistemine sahip model olarak da karşımıza çıkan Lucid Air, benzersiz 900 V elektrik mimarisi aracılığıyla her dakika ortalama 32 km menzil kazanıyor.

Lucid Air, Lucid Air Dream, Lucid Air Touring ve Lucid Air Grand Touring olmak üzere 4 farklı versiyon ile karşımıza çıkacak olan modelin ilk olarak Lucid Air Dream versiyonunun satışa sunulacağı açıklandı.

80.000 dolar‘dan başlayan fiyat etiketi ile satılacak olan model birçok kullanıcı tarafından tercih edilecek gibi gözüküyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ