Teknoloji Haberleri

Lucid, araç konfigürasyon sistemi ile gündemde

Üst segment otomobil üreticisi olan Lucid Motors, Air serisini tanıtmıştı. Tesla rakibi olarak karşımıza çıkan Lucid, araç konfigürasyon sistemi …

Lucid, araç konfigürasyon sistemi ile gündemde

Üst segment otomobil üreticisi olan Lucid Motors, Air serisini tanıtmıştı. Tesla rakibi olarak karşımıza çıkan Lucid, araç konfigürasyon sistemi için oyunları aratmayan sanal gerçeklik teknolojisi ile gündeme geldi.

Lucid Motors, araç konfigürasyon sistemi ile göz kamaştırıyor

Tasarım, özellikler ve menzil ile Tesla’yı geride bırakmayı başaran Lucid Motors, yeni serisini sürücüler ile buluşturmak için hazırlanıyor. Toplam 32 sensör ile sürüş keyfi ve güvenliği üst düzeye çıkaran Air, 2. ve 3. seviye yarı otonom sürüş sistemine sahip.

Lucid Air, 113 kW batarya kapasitesine sahip olmasına karşın 832 km menzil sunabiliyor. Yüksek menzili ve gelişmiş batarya yönetimi ile beklentileri bir seviye yukarı taşımayı başardı. Tesla’nın yeni bir batarya teknolojisi üstünde uğraştığı göz önünde bulundurulduğunda orta vadede Şoförlerin elektrikli araçları daha fazla kullanacağını aktarabiliriz.

Lucid Air, Lucid Air Dream, Lucid Air Touring ve Lucid Air Grand Touring olmak üzere 4 farklı versiyon ile karşımıza çıkan modelin konfigürasyon sistemi oyunları aratmıyor. Mercedes-Benz de benzer bir sisteme sahip Lakin Lucid kadar gelişmiş özellikler yer almıyor.

Müşteri istediği donanımlara sahip aracı tasarladıktan sonra dosyayı Lucid profiline kaydedebiliyor ve VR cihazlar ile inceleyebiliyor. Şirketin Amerika Birleşik Devletleri pazarında oluşturmak istediği gelişmiş deneyim alanları aracılığıyla çalışanlar müşterilerin oluşturduğu konfigürasyonu VR sistemlere yükleyecek ve kullanıcı deneyimini bu bağlamda geliştirebilecek.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ