Teknoloji Haberleri

Mark Zero:5 Dakikada şarj olabilen elektrikli otomobil!

Mark Zero:5 Dakikada şarj olabilen elektrikli otomobil!

Gün geçtikçe gelişen ve rekabetin arttığı elektrikli otomobil sektoründe Tesla’ya birçok rakip çıkmaya devam ediyor.Toni Piech’in yeni tasarımı olan Mark Zero sürücülerle buluşmaya hazırlanıyor.

5 Dakikada tamamen dolu batarya!

Atası Ferdinand Piech (Volkswagen’in kurucusu)’in izinden devam eden Toni Piech, yeni nesil şık tasarımlı otomobiliyle oldukça iddialı geliyor gibi görünüyor.
Şirketin açıklamasına göre, Mark Zero’nun bataryasında bulunan özel hücreler vasıtasıyla yüksek elektrik akımlarını ısınmadan sorunsuzca kaldırabiliyor.
Piech şirketinin yetkilileri tarafından paylaşılan verilere bakıldığında söz konusu bataryanın %80 şarj seviyesine 4 dakika 40 saniye gibi kısa bir sürede ulaşabildiği görülüyor.
Benzinli bir aracın benzinlikten deposuna dolum yapmasıyla eş sürede dolum hızına sahip bu araç çoğu rakibine taş çıkartacağa benziyor.
Yaklaşık 5 dakikada ulaştığı %80 şarj seviyesi ile 500 kilometre yol yapabilen araç performansıyla sektörde oldukça öne çıkmayı başarıyor.
Maksimum 249km/s hıza ulaşabilen otomobilin övülen diğer bir özelliği ise modüler bir yapıda olması.
Bu sayede, gelişen teknolojiye paralel Mark Zero’da geliştirilebilecek. Örneğin, daha yüksek kapasiteli bataryalar ileride bu araçta görülebilecek.Böylece kullanıcılar araçlarını istedikleri şekilde dizayn edebilecekler.

Mark Zero 2 koltuk,4 koltuk ve SUV şeklinde üretilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ