Teknoloji Haberleri

Mazda’nın Yeni Aracı CX-30

Mazda’nın Yeni Aracı CX-30

Çoğu otomobil üreticisi gibi, Mazda da daha fazla geçit ekliyor. CX-30, Cenevre Otomobil Fuarı’na giriş yaptı ve mevcut CX-3 alt-kompakan geçiti ile CX-5 kompakt arasına girmeyi başardı. Fakat bu modeller arasında CX-30’un öne çıkması için yeterince sebep var mı?
Mazda CX-30 program yöneticisi Naohito Saga, Roadshow’a bir tercüman aracılığıyla yeni modelin mevcut modellerden farklı bir müşteriye hitap edeceğini söyledi.
ABD için, CX-30 hala bekar olan, belki de nişanlanan veya yakın zamanda evlenen veya belki de yeni bir aileye kuran insanlara hitap edecek. Aklımızdaki müşteri tabanının türü bu dedi. Özellikle Mazda’nın dediği gibi CX-30’un kargo alanı bebek arabası tutacak kadar büyük. Yine de Amerikalılar büyük otomobiller almayı çok seviyorlar: “Belki de ABD’deki ortalama aileler için CX-5’in en çok tercih edilen model olabileceğini tahmin ediyoruz.”
Bununla birlikte, Avrupa’da veya Japonya’da alıcılar CX-30’u bir aile arabası olarak daha fazla kabul ettiğini söyleyebiliriz.

Saga, kendisinin ve ekibinin Mazda CX-30’u üç prensip temelinde tasarladığını söyledi: manevra kabiliyeti, konfor ve tasarım. İlk husus, sadece CX-30’a bakıldığında açık bir şekilde fark edilebilir. Yoğun şehir trafiğinde araba kullanan ve park eden kişilere zorluk çıkartacak olan bir CX-5’ten 5.9 inç daha kısa ve 1.8 inç daha dar.
Rahatlık için Saga, Mazda’nın küçük boyutuna rağmen, CX-30’un içeride sıkışıklık hissedilmediğinden emin olmak istediğini söyledi. Örneğin, sürücü ile yolcu koltuğunu ayıran alan miktarının CX-5 ile aynı genişlikte olduğunu söyledi. Ve arka koltuk, ortalama bir insan için yeterli tavan boşluğu sağlayacak şekilde tasarlandı dedi.
Bu sınıftaki otomobiller genellikle zorunluluktan satın alınır, ancak CX-30 ile, gerçekten güzel bir dış ve iç tasarıma sahibiz ve umarım müşteriye karar vermeleri konusunda kolaylık sağlamış oluruz dedi.
CX-30’u ilk çocuklarına sahip olduklarında veya ikinci bir çocuk sahibi olduklarında veya daha büyük bir arabaya ihtiyaç duyduklarında, CX-5’i seçtiklerinde daha fazla hak kazandıklarını düşünmek isteriz – veya bir CX-9’a “dedi Saga. “Amacımız bu ürünü, ürün yelpazemizin temel direklerinden biri olarak yetiştirmektir.
Saga, “Bu modelin bağımsız, ayrı bir yeni sütun ürünü olarak öne çıkmasını istedik” dedi. Ayrıca, Çin pazarındaki CX-4’ün tamamen farklı bir model olduğunu söyleyen Saga, bu araç için bu rozeti kullanmak müşterileri için kafa karıştırıcı olacağını belirtti. Bu aynı zamanda modelin neden CX-4 değil de CX-30 olarak adlandırıldığını açıklamak için de geçerlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ