Teknoloji Haberleri

Mercedes Formula E İçin Elektrikli Aracını Tanıttı

Mercedes Formula E İçin Elektrikli Aracını Tanıttı

Mercedes uzun zamandır kendisi tarafından beklenen ilk elektrikli aracı EQ Silver Arrow 01’i Formula E turnuvası için Cenevre Otomobil Fuarı’nın hemen öncesinde tanıttı. EQ Silver Arrow 01 adını taşıyan bu araç, Mercedes’in fazla abartılı yarış arabası konseptine güzel bir giriş yaptı diyebiliriz. Mercedes, bu yılın sonu itibarıyla Formula E’de yeni aracıyla yarışmaya başlayacak.

Formula 1‘in elektrikli arabalara özel modu olan Formula E şampiyonası 2014 yılında başlamıştı. İlk zamanlar pek beğenilmeyip dikkat çekmesede, teknolojininde hızla gelişmesiyle otomobil ve yarış dünyasında büyük bir yer edinmeyi başardı. Şu an 5. sezon yarışları yapılan turnuvada Audi, BMW, Nissan ve Jaguar gibi büyük şirketler yarışıyor. Bu sezon yeni katılımcılardan birisininde hızlı arabalarıyla bilinen Porsche.

Mercedes Formula E’de yarışacağını 2017 yılında açıklamıştı. Şirket Formula E’de yarışan takımlardan birisi olan HWA’yı devralarak girecek. HWA ile Mercedes’in çalışmalarının sadece Formula E olmadığını söyleyebiliriz. HWA, Mercedes’in Formula E devralmak istemediği DTM takımının yönetiminde bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ