Teknoloji Haberleri

Microsoft Flight Simulator, Daha Şimdiden Tarihe Geçmeyi Başardı

Microsoft, yaptığı duyuruda bir önceki günlerde piyasaya sürülen Flight Simulator oyununun PC üstünde bir milyondan fazla farklı oyuncu …

Microsoft Flight Simulator, Daha Şimdiden Tarihe Geçmeyi Başardı

Microsoft, yaptığı duyuruda bir önceki günlerde piyasaya sürülen Flight Simulator oyununun PC üstünde bir milyondan fazla farklı oyuncu tarafından oynandığını sözlerine ekledi Oyun Steam, Microsoft Store ve PC için Xbox Game Pass hizmeti üstünde 18 Ağustos tarihinde yayımlanmıştı ve açıklanan bu sayı ile beraber, daha şimdiden şirketin en büyük Game Pass yayımı olmayı başardı.

Firma, başarılı oyun hakkında bazı enteresan sayıları da yayınladı. Yayım anından bu yana Flight Sim topluluğu, 26 milyon uçuşta bir milyar milden (1,6 milyar kilometre) fazla mesafe katetti. John F. Kennedy ülkeler arası Havalimanı en çok beğenilen havaalanı olurken Daher TBM 930 da en çok beğenilen hava aracı oldu.

Microsoft Flight Simulator, geçtiğimiz gün ilk büyük hata giderme güncellemesini aldı ve bu güncelleme ile kurulum hatalıları, çevresel araçları içeren çökmeler ve diğer pek çok problem ortadan kaldırıldı.

Microsoft, Flight Simulator için yayımın yalnızca başlangıç olduğunu da açıklamasına eklerken, “planlarımızda dünya güncellemeleri, sim güncellemeleri ve gelecek temalı DLC gibi daha pek çok şey var” dedi. bunun yanısıra, her ne kadar hala bir yayım tarihi verilmiş olmasa da, oyunun bir Xbox One sürümü üstünde çalışıldığı biliniyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ