Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 10’a Gelecek Yeni Özellikleri Açıkladı

Microsoft’un baş program müdürü Brandon LeBlanc’ın yeni blog yazısına göre Windows 10, yakın zamanda bütünleşik GIF arama işlevlerine kavuşacak …

Microsoft, Windows 10’a Gelecek Yeni Özellikleri Açıkladı

Microsoft’un baş program müdürü Brandon LeBlanc’ın yeni blog yazısına göre Windows 10, yakın zamanda bütünleşik GIF arama işlevlerine kavuşacak. Bunun yanı sıra sesli yazma işlevlerinde geliştirmeler yapılacak.

Emojileri görmek için tercih edilen Win + . klavye kısayolu ile erişilebilecek olan GIF arama işlevi, GIF veritabanı Tenor tarafından desteklenecek ve trendlere göre güncellenecek. Böylece ileti yazarken hislerinizi gülme, ağlama gibi keyifli animasyonlarla karşı tarafa ifade edebileceksiniz.

Yeni ses tanıma işlevi ise dokunmatik klavyelerle çalışacak biçimde iyileştirilmiş. Noktalama işaretlerini otomatik olarak koyabilen işlev, sesle yazmayı daha süratli bir hale getiriyor. Sesli yazma işlevine sanal klavyedeki bir düğme aracılığıyla hızla ulaşılabiliyor.

İşlevlerin ne zaman beta testini tamamlayacağı hala belli değil Lakin şimdiden denemek talep edenler, Windows Insider programına kaydolabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ