Teknoloji Haberleri

Microsoft’un Telefon Ekranı Yansıtma Betası bu hafta Windows 10’a Geliyor

Microsoft’un Telefon Ekranı Yansıtma Betası bu hafta Windows 10’a Geliyor

Telefon güncellemeniz sayesinde,kullanıcılar telefon ekranlarını PC’lerine yansıtabilecekler.

Microsoft geçen yıl “Telefonunuz” uygulamasını başlattığında, kullanıcılara mobil fotoğraflarına ve metin mesajlarına Windows 10 PC’lerde anında erişim izni verdi. Ve geçen sonbaharda Surface lansmanında, daha da iyi bir şey çıktı: Tüm telefonunuza PC’nizden yansıtma ve erişme. Bu haftaki Telefon güncellemenizle, Windows Insiders “nihayet” telefon ekranını “yansıtma özelliğini test edecek. Telefonunuzun bir Snap’a yanıt vermesi yerine, doğrudan masaüstünüzden cevap verebilirsiniz.

Birkaç şart var. Windows build 1803 veya üstünü çalıştıran bir Windows 10 PC’ye ve Android 7.0 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran bir Android telefona ihtiyacınız olacak. Microsoft, en son Insider sürümüne güncellediğinizden emin olmak için özel olarak belirtti ve PC’nizin Bluetooth’un düşük enerjili çevre birimini desteklemesi gerekecek. Şu anda Samsung Galaxy S8, S8 +, S9, S9 + ve teknik özellikleri karşılayan bir bilgisayarınız varsa, “telefon ekranı” özelliği çalışmalıdır.

Microsoft’un kendi Surface PC’lerinden şu anda uyumlu olan tek sürüm, Surface Go. Microsoft, büyüdükçe uyumlu cihazların listesini güncelleyeceğine söz veriyor.

Özelliğin Ekim ayındaki Microsoft Surface lansmanında ne zaman yayınlandığını bildirdiğimiz gibi, bu, mobil uygulamaların bir bilgisayarda çalıştırılmasına alternatif. Masaüstü işletim sistemi olarak Windows eksikliklerinden biri dokunmatik uygulamalar eksikliği olmuştur. Microsoft “telefon ekranı” özelliğini doğru bir şekilde alabilirse, bu eksikliği telafi edebilir. Tabii ki, Microsoft’un rakipleri benzer girişimler üzerinde çalışıyor. Chrome OS, birkaç yıldır Android uygulamalarını desteklemektedir ve Apple, geliştiricilerin iOS uygulamalarını Mac’e getirmelerini kolaylaştırmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ