Teknoloji Haberleri

Microsoft’un TikTok’u Satın Alma Uğraşında İşler Karıştı

Çin’in basın ajansı Xinhua’nın açıklamasına göre ByteDance’ın TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri ayağını satabilmesi için Çin’de “onay …

Microsoft’un TikTok’u Satın Alma Uğraşında İşler Karıştı

Çin’in basın ajansı Xinhua’nın açıklamasına göre ByteDance’ın TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri ayağını satabilmesi için Çin’de “onay prosedürlerinden” geçmesi gerekecek.

Çin Ticaret Bakanlığı ve Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, cuma günü ihracat kısıtlamaları listesine yeni ürünler ekleyen bazı belgeler yayınladı. uzman kişilera göre TikTok’u ilgilendiren değişiklikler içinde “veri analizine dayalı kişiselleştirilmiş bilgi itme hizmeti teknolojisi” ve “yapay zeka etkileşimli arayüz teknolojisi” bulunuyor.

İhracat kısıtlamaları listesinde yapılan değişiklikleri değerlendiren uzman kişiler, herhangi bir satın alma durumunda ByteDance’ın büyük bir olasılıkla bazı kodları Çin’in dışına taşımasının gerekeceğini, bu nedenle şirketin “revize edilmiş kataloğu dikkatlice incelemesi, ilgili işlemlerle ilgili müzakereleri askıya almanın lüzumlu olup olmadığını ciddi ve dikkatli bir biçimde değerlendirmesi gerektiğini” söylüyorlar.

Microsoft ve Walmart’ın TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri işlemlerini satın almak istediği biliniyor. Çin’in yeni ihracat kuralı değişikliklerinin işlemlerin ertelenmesine yol açıp açmayacağı şu noktada belli değil.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ