Teknoloji Haberleri

Minecraft’a ay sonunda PS VR dayanağı geliyor

Minecraft’ın geliştiricisi Mojang tarafından yapılan açıklamada, oyunun ay sonundan bu yana Minecraft PS VR sürümünün ücretsiz bir biçimde …

Minecraft’ın geliştiricisi Mojang tarafından yapılan açıklamada, oyunun ay sonundan bu yana Minecraft PS VR sürümünün ücretsiz bir biçimde oynanabilir hale geleceği duyuruldu.

Minecraft PS VR sürümü ay sonu geliyor

Bir süredir sanal gerçeklik platformlarında mevcut olsa da, PS VR’da bulunmayan ve hayranlar tarafından heyecanla beklenen Minecraft’la ilgili geliştirici firma Mojang Playstation üstünden bir blog yayınladı. paylaşılan blogda firma, söz konusu güncellemenin ay sonunda ücretsiz bir yama olarak oyuna ekleneceğini sözlerine ekledi Stüdyo, PS4’te oyuna sahip olan herkesin bu yamayı alacağından bahsederken, sanal gerçeklik hazzını yaşamak için de oyuncuların PS VR kurulumuna ihtiyaçları olduğunun altını çizdi.

Firma Minecraft PS VR sürümüyle normal sürümü içinde hiçbir değişiklik olmayacağını sözlerine ekledi Lakin bazı arayüz değiştirmeleri, olacağının da altını çizdi. bunun yanısıra Mojang, oyunda iki farklı mod yer alacağını söylese de detayları hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Bunun yanı sıra 10 yıldan fazla bir süredir yaşamımızda olan oyun, başarılarının üzerine koymaya devam etmekte. 2014 senesinde Mojang’ı satın alan Microsoft, oyun satışlarının değişik platformlarda 200 milyonu geçtiğini açıklamıştı. Bunun en büyük nedeni de hiç kuşkusuz pandemi dönemindeki yaşanan kullanım artışı oldu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ