Teknoloji Haberleri

Monster Notebook, Monster Gaming Lab’i Duyurdu!

Monster Notebook, Türkiye’de oyun girişimciliği ekosisteminin gelişmesi için hayata geçirdiği projelerine bir yenisini ekledi. En kaliteli oyun …

Monster Notebook, Monster Gaming Lab’i Duyurdu!

Monster Notebook, Türkiye’de oyun girişimciliği ekosisteminin gelişmesi için hayata geçirdiği projelerine bir yenisini ekledi. En kaliteli oyun fikirlerinin gerçekleşmesi hedefiyle oluşturulan girişimcilik programı Monster Gaming Lab, Monster Notebook Kurucu ve CEO’su İlhan Yılmaz‘ın ve Monster Notebook CGO’su Cem Çerçioğlu‘nun katılımı ile gerçekleştirilen online basın toplantısında tanıtıldı.

Monster Notebook bünyesinde kurulan Monster Gaming Lab’a başvuran En kaliteli 5 girişim, kuluçka, hızlandırma ve yatırım adımlarından oluşan program içerisinde desteklenecek.

Programa müdahil olan girişimler mentorluk, çalışma ortamı desteği, bulut teknolojisi desteği, devlet destekleri danışmanlığı, ortaklığı fırsatı, eğitim, iş bağlantıları, yatırımcılara erişim, teknoloji altyapısı, tanıtım desteği, oyun ve girişimcilik eğitimi alacak. Monster Gaming Lab’a müdahil olan girişimlere bunun yanısıra Monster Notebook’tan yatırım alma olanağı da sağlanacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda yer alan Monster Notebook Kurucu ve CEO’su İlhan Yılmaz şunları kaydetti: “Her geçen sene genişleyen oyun pazarında oyun geliştirmeden e-spora farklı alanlarda çok ciddi fırsatlar var. Türkiye’nin oyuna dair hemen her alanda küresel rekabette öne çıkabilecek gücü olduğunu biliyor, Monster Notebook olarak tüm faaliyetlerimizde ülkemizin bu alandaki başarılarına katkı sunmayı amaçlayan bir vizyon ile hareket ediyoruz. Oyun girişimciliği alanını ise bunun yanısıra önemsiyoruz. Oyun sektörü, ülke ekonomimiz için mühim bir yatırım alanı. Yakın zamanda gerçekleşen Türk oyun şirketlerinin başarılı çıkışları bunun En kaliteli kanıtı. Bugün Türkiye’de 100’e yakın oyun firması var. İleride bu firmaların sayısı ve başarıları daha da artacak. Lakin bu başarının normal seyrinde gelmesini beklemek olmaz; girişim ekosisteminin beslenmesi, bu alanda farkındalık yaratılarak ekosistemin daha fazla yatırım çekmesi sağlanmalı. Monster Notebook olarak hem bu husustaki farkındalığı yükseltmek hem de oyun fikirlerinin yaşandığı, geliştirildiği ve oyun dünyasıyla aktarıldığı bir ortam oluşturarak genç girişimleri desteklemek için Monster Gaming Lab’ı kurduk. Bu program ile girişimlerin oyun geliştirme süreçlerinde ihtiyaç duydukları know-how’ı onlara sağlayacak, onları ekosistemin önemli paydaşları ile bir araya getireceğiz. hala ilkini gerçekleştirdiğimiz bu proje, ilerleyen zamanda güçlenerek daha fazla girişimciye ulaşacak,” dedi.

Her aşamadan girişimin başvurabileceği programa başvurular 4 Eylül’de başlıyor. Başvuru sürecinin sonunda başvurusu kabul edilen girişimciler, 2 ay sürecek programa katılmak üzere jüri sunumlarına davet edilecek.

Monster Gaming Lab ve başvuru süreci hakkında geniş bir şekilde bilgiler www.monstergaminglab.com adresinde bulunuyor.

Monster Notebook Hakkında: Yüksek güçlü dizüstü bilgisayarlar ve oyuncu ekipmanları alanında faaliyet gösteren Monster Notebook ömür boyu ücretsiz bakım, oynayamadığın oyun olursa para iadesi, koşulsuz müşteri mutluluğu g

ibi taahhütlerle sektörde fark yaratıyor ve oyun severler tarafından tercih ediliyor. Daha evvel Dubai ve Lefkoşa’da mağaza açan şirket Türkiye’den çıkan bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda Berlin mağazasını açmaya hazırlanıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ