Teknoloji Haberleri

MSI GE75 dizüstü bilgisayar incelemesi!

ShiftDelete.Net ailesi olarak teknoloji incelemelerimize devam etmekteuz. İnceleme masamıza konuk olan ürün bu sefer MSI markasının en güçlü oyun …

MSI GE75 dizüstü bilgisayar incelemesi!

ShiftDelete.Net ailesi olarak teknoloji incelemelerimize devam etmekteuz. İnceleme masamıza konuk olan ürün bu sefer MSI markasının en güçlü oyun odaklı dizüstü bilgisayarlarından biri oldu. Tam model ismi MSI GE75 Raider 10SGS-292XTR olan dizüstü bilgisayar, donanım donanımlarıyla öne çıkmayı başarıyor. MSI GE75 dizüstü bilgisayar sahip olduğu özellikleri neler? Bu problemin yanıtını vermek için, MSI GE75 dizüstü bilgisayar incelemesi ile sizlerle beraberyiz.

MSI GE75 dizüstü bilgisayar incelemesi!

Birbirinden güçlü sahip olduğu özellikleriye oyuncuların gönlünde taht kurmayı başaran MSI GE75 modeli, NVIDIA RTX 2080 SUPER ile geliyor. Bu da şu anlam yönünden mühim; dizüstü bilgisayarlarda yer alan en güçlü ekran kartına sahip. Yani bu dizüstü bilgisayarın içinde, sahip olabileceğiniz en güçlü ekran kartı bulunuyor. bununla beraber oyun performansınız katlanıyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, MSI GE75 incelemesi ile sizleri baş başa bırakalım. İyi seyirler…

MSI GE75 satın almak isterseniz

MSI GE75yi buraya tıklayarak Hepsiburada üstünden satın alabilirsiniz.

MSI GE75 sahip olduğu özellikleri neler?

MSI GE75 birçok teknik özellik yönünden oyuncuların gönlünde taht kuracak donanımı bünyesinde içerisinde yer alıyor. bununla beraber piyasada yer alan en güçlü dizüstü bilgisayarlardan biri olmayı başarıyor. İçinde barındırdığı NVIDIA RTX 2080 SUPER ekran kartı ve 10. nesil Intel i7-10875H işlemcisinden güç alıyor. Böylece bilgisayarınızda 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı bulanan bir işlemciye sahip oluyorsunuz. Bu ekran kartı ve bu işlemci birleştiği zamanda ise tahmin edebileceğiniz gibi tüm oyunları kolaylıkla oynayabiliyorsunuz.

17.3 inç boyutundaki 240 Hz tazeleme hızına sahip olan ekranı aracılığıyla Full HD çözünürlükte mükemmel akıcılığın keyfini çıkarabiliyorsunuz. Ekran çözünürlüğünün FULL HD olmasının nedeni ekran tazeleme oranının çok yüksek olması. Daha yüksek çözünürlükte 240 FPS deneyimi yaşamak zor olacağı için, MSI ytesirlileri doğru bir karar ile yüksek tazeleme oranı ve güçlü grafik birimi kullanmayı tercih etmiş. Bu doğru karar için kutlamamız gerekiyor. bunun yanısıra, bilgisayarda yer alan Mini DisPlay Port ve HDMI girişleri aracılığıyla iki adet ek monitör bağlama olanağına da sahipsiniz.

512 GB NVMe teknolojisine sahip SSD aracılığıyla yüklü uygulamaları buraya kaydederek süratli bir biçimde işlem yapmak ve kalan verilerinizi kaydetmeniz için de 1 TB HDD ile geldiğini söylemekte yarar var.

Oyun odaklı bir dizüstü bilgisayar olduğu için, üstünde yer alan klavyenin de buna göre olması gerekiyor. MSI ytesirlileri bu alanda, Steelseries klavye takımı kullanmayı tercih etmiş. Bunun mantıklı bir karar olduğunu oyun oynarken yaptığımız testler doğrultusunda anladık. bunun yanısıra bu klavyenin RGB aydınlatma destekli olduğunu ve Engine 3.0 uygulaması ile kişiselleştirilebildiğini de söylemekte yarar var.

Tüm bunların haricinde ikisi woofer olmak üzere toplamda dört hoparlör ile gelen MSI GE75, Giant Speaker isimli teknolojisi aracılığıyla diğer dizüstü bilgisayarlara göre beş kat daha yüksek ve kaliteli ses verebiliyor. Kulaklık kullanmak isterseniz de üst seviye ESS Sabre DAC ile kaliteli bir bir ses deneyimi yaşayabilirsiniz. Tüm bu ses donanımını yazılım tarafında Fransız pozisyonel ses algoritması geliştiricisi Nahimic tarafından geliştirilen Nahimic 3 destekliyor.

MSI’ın oyun odaklı en güçlü dizüstü bilgisayarlarından biri olan GE75 hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ