Teknoloji Haberleri

Mustafa Varank İstanbul Park’ta spin attı

Teknofest içerisinde 1-6 Eylül tarihleri içinde gerçekleştirilen Effciency Challenge Elektrikli Araç Yarışları genç mühendislerin geliştirdiği …

Teknofest içerisinde 1-6 Eylül tarihleri içinde gerçekleştirilen Effciency Challenge Elektrikli Araç Yarışları genç mühendislerin geliştirdiği yeni elektrik araç modellerine sahne oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da etkinlik içerisinde İstanbul Park’ta turladı. Varank’ın sürüş anında atlattığı tehlike yürekleri ağza getirdi.

Varank ve Mandal’dan gençlere destek

bu yıl 16. kez tertip edilen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, 38 farklı üniversiteden 48 ayrı takımın katılımı ile genç Türk mühendislerinin gücünü gözler önüne serdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK ortaklığınde gerçekleştirilen etkinlik Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından ilgiyle takip edildi.

Etkinlik süresince gençlerle ve projeleri ile yakın zamandan ilgilenen Mustafa Varank, etkinlik kapsamıında İstanbul Park pistinde sürüş deneyimi de yaşadı. Varank tur anında aracın kontrolünü bir anlığına kaybetti ve spin attı. Varank’ın tur anında atlattığı bu ufak tehlike heyecan yarattı. Mustafa Varank’ın İstanbul Park’taki performansına aşağıdaki Sosyal paylaşım sitesi Twitter postumuz üstünden varabilirsiniz.

bu yıl 16. kez tertip edilen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’na dair yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ