Teknoloji Haberleri

NBC’nin Ücretsiz Haber Akışı Hizmeti Mayıs Ayında Tam Olarak Başlayacak

NBC’nin Ücretsiz Haber Akışı Hizmeti Mayıs Ayında Tam Olarak Başlayacak

NBC, son birkaç aydır haber akış uygulamasının sınırlı bir versiyonunu yayınladı. Ancak yakında muslukları açmaya hazır olacaklar: Uygulama resmen Mayıs ayı başında ücretsiz NBC News Now hizmetini başlatıyor.

Çok sayıda aygıtta (Apple TV ve Roku gibi oturma odası aygıtları dahil) mevcut olacak ve günde 8 saat güncel programlar sunacak. NBC News Başkanı Noah Oppenheim, nihai amacın 24 saat içerik sağlamak olduğunu söyledi .Gördüğünüz materyallerden bazıları orijinal olacak, ancak Oppenheim, News Now’ın, E News ve spor da dahil olmak üzere NBCUniversal’in “diğer köşelerinden” malzeme çekeceğini söyledi.

Servis rekabetçi bir alana giriyor olacak. ABC News Live, görece yeni lansmanından dolayı en belirgin rakip, ancak uzun süredir hizmet veren CBSN ve Cheddar gibi çevrimiçi odaklı satış noktaları da var. Oppenheim’ın işaret ettiği gibi, NBC’nin fazla seçeneği olmayabilir. İnsanların haber alışkanlıkları “hızla değişiyor” dedi – NBC hareket göstermez ise , geleneksel TV’ye uyum sağlama eğilimi olmayan izleyicileri kaçırabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ