Teknoloji Haberleri

Netflix Türkiye’de günün en uygunları

Dijital içerik platformu Netflix, son zamanlarda ülkemizde yerli içeriklere de önem veriyor. Birçok yerli sinema filminin yayın haklarını alıp …

Dijital içerik platformu Netflix, son zamanlarda ülkemizde yerli içeriklere de önem veriyor. Birçok yerli sinema filminin yayın haklarını alıp bünyesine katan platform, bu yatırımın karşılığını da alıyor diyebiliriz. Netflix’te en çok izlenen yapımlar içinde ilk 5 sırada 3 yerli içerik göze çarpıyor. Platformun popüler içeriklerinin yanı sıra listenin sonunda sizlere bir de belgesel önerimiz olacak.

Netflix’te en çok beğenilen 5 içeriğin 3’ü Türk yapımı!

Platforma katıldığından bu yana listenin zirvesinde yer alan Zengo, yerini korumaya devam etmekte. Bunun yanı sıra Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasında yer alan ‘Döndüm Ben’ isimli yerli komedi filmi de ikinci sırada karşımıza çıkıyor. İşte Netflix’in popüler içerikleri…

1 – Zengo

Netflix’te en çok izlenen yapımlar listesinde ilk sırada yer alan Zengo’nun başrolünde Yasemin Sakallıoğlu bulunuyor. Jet Sosyete dizisiyle popülerliğini artıran Sakallıoğlu’nun ilk filmi olan Zengo, ünlü bir modacı olma hayali kuran bir kadının macerasını konu alıyor. Filmin zamanı ise 1 saat 35 dakika olarak karşımıza çıkıyor.

2 – Döndüm Ben

Ayhan Taş, Burak Satıbol ve Dilara Öztürk‘ün başrollerini yayınladığı filmde; rutin hayatından bunalan ve eşinden ayrılmak isteyen bir adamın hikayesini izliyoruz. 2019 senesinde çıkış yapan film, platforma yakın zamanda katıldı ve Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasına girmeyi başardı.

3 – Düğüm Salonu

Listenin üçüncü sırasında da yerli bir komedi filmi göze çarpıyor. Düğüm Salonu’nun başrollerinde; Şahin Irmak, İrem Sak ve Gonca Vuslateri karşımıza çıkıyor. 2018 senesinde beyaz perdede gösterime giren film, 2 milyon liranın üstünde hasılat elde etmeyi başarmıştı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ