Teknoloji Haberleri

Netflix, Uzun Süre Aktif Olmayan Hesapları Kapatıyor!

Netflix, Uzun Süre Aktif Olmayan Hesapları Kapatıyor!

Sinema ve dizi yayıncısı Netflix, kullanıcı hesabını bir süre kullanmayan kullanıcılarını sisteminden sileceğini belirtti. Bunun sebebi olarak, şirketin Netflix’i kullanmayanlardan ücret almak istememesi.

Netflix’e göre birkaç yüz bin kullanıcı, bu kritere giriyor. Farklı şekilde söylemek gerekirse Netflix’i bir yıldır kullanmayanlar, tüm Netflix kullanıcılarının ortalama yüzde 0,5’ini oluşturuyor. Netflix, bir sene süresince hizmeti kullanamayanlara (bazı zaman rahatsız edici sıklıkta) mailler yollamaya başlıyor ve kullanıcı hesabı devam ettirmek isteyip istemediğinizi soruyor. Bu maillera rağmen hiçbir şey yapılmaması halinde, kullanıcıların kullanıcı hesabı sona erdirilecek.

Bununla beraber 10 aylık zaman zarfında kullanıcı hesabı yeniden aktif hale getirmek muhtemel olacak. Bu durumda aktif üyenin profili ve izleme tercihleri korunmuş olacak. Bu noktada Netflix’in üyelik hesabınızı silmekte neden biraz aceleci davrandığını düşünüyor olabilirsiniz. Bunun olası yanıtı, Netflix’in sizi kendi sitesine yahut uygulamasına çekip, dizi izlemenizi ummak.

Netflix’e kaydolup, bir sene hiçbir şey seyretmeme ihtimaliniz bir hayli az olduğundan, kaygı etmenize gerek yok.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ