Teknoloji Haberleri

Netflix’teki En Çok izlenen Savaş Filmleri – 2020

Netflix’teki En Çok izlenen Savaş Filmleri – 2020

Senelerdir bir çok insanın ölümüyle sonuçlanan savaşlara şahit oldu şu yaşadğımız dünya.. Yaşanan bu savaşlar çok fazla ölüm ve yıkımla sonuçlandığı gibi savaş sonrasında da bu savaşları konu alan çok fazla film yapıldı.. Siz değerli okurlarımız için Film izleme kanalı Netflix’te yayınlanan en çok izlenen savaş filmlerini sıraladık.

İnsanlık var olduğu süre zarfında bir çok kanlı savaşa şahit oldu. İç savaşlar, kanlı çatışmalar hatta dünya savaşları… Tüm bu savaşların kanlı, duygusal, bazen komik taraflarını ele alan yönetmenler başarılı filmlere imza attılar. Tarihi savaş filmleri yaşananlara farklı bir açıdan bakar ve geçmişten bugüne ışık tutarlar. Bu savaş filmlerinden bazılar da Netflix’te yayında.

Tarihi savaş filmleri belki yaşandığı dönemde anlaşılmayan olayları aydınlatarak, seyircinin hiç görmediği insanları anlamasını sağlar. Bu açıdan baktığımızda tarihi savaş filmleri yalnızca aksiyon dolu maceralar değil, tarihin farklı dönemlerinde yaşamış insanların ortak miraslarıdır. Netflix’te yayınlanan en iyi tarihi savaş filmleri sizin için listeledik. Listedeki filmler yalnızca basit kurgular değil, geçmişte yaşanan dramların en büyük belgeleridir.

1.Netflix’teki en çok izlenen savaş filmleri:
2.Inglourious Basterds
3.Hostiles
4.The Siege of Jadotville
5.The Boy in the Striped Pajamas
6.Beasts of No Nation
7.Defiance
8.War Horse
9.The Dirty Dozen
10.Outlaw King
11.First They Killed My Father
12.War Machine
13.The Pianist
14.The King
15.Fury

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ