Teknoloji Haberleri

Netflix’ten rahatlatan altyapı adımı

Netflix’ten rahatlatan altyapı adımı

Sinema ve dizi kanalı Netflix gün geçtikçe artan müşterilerine daha iyi bir hizmet vermek adına internet altyapısında düzenlemeye giderek daha iyi bir hale getirecek. Coronavirüs salgınından dolayı da insanların evlerinde kalıp vakit geçirme saatlerinin yükselmesiyle birlikte Türkiye’de de oldukça yükü çoğalan internet altyapısını daha ulaşılabilir hale getirmek için, telekomünikasyon ağları üzerinde yer alan Netflix trafiğini yüzde 25 azaltacağını duyurdu.

Netflix açıklamasında görüşlerine yer verilen Netflix İçerik İletiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ken Florance, yaşanılan küresel krizden dolayı, sundukları hizmet kalitesini düşürmeyerek telekomünikasyon ağlarındaki Netflix trafiğini yüzde 25 oranında azaltacak bir yöntem ürettiklerini belirtti.

NETFLİX MÜŞTERİLERİNİ TÜRKİYE’DE DE RAHATLATACAK

Florance, “Trafikteki bu azalmaya rağmen üyelerimiz tercih ettikleri plan kapsamında yer alan Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD), Yüksek Çözünürlük (HD) veya Standart Çözünürlük (SD) seçeneklerinden faydalanmaya devam edebilecek. Türkiye’de önümüzdeki 30 gün boyunca uygulanacak bu yöntemin telekomünikasyon ağları üzerinde önemli bir rahatlama sağlayacağına inanıyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ