Teknoloji Haberleri

Nintendo gelen talepler üzerine üretimi artırıyor

2017 senesindeki lansmanından bu yana 55 milyon adetten çok satan Nintendo Switch, 2020’nin yılını güçlü bir biçimde bitirmek için kollarını …

2017 senesindeki lansmanından bu yana 55 milyon adetten çok satan Nintendo Switch, 2020’nin yılını güçlü bir biçimde bitirmek için kollarını sıvadı. Şirket, beklenen talebi karşılamak için Nintendo Switch üretim kapasitesini artırdığını açıkladı.

Nintendo Switch üretim kapasitesi gelen talepler üzerine artırılıyor

Özellikle koronavirüs pandemisi sebebiyle oyun konsolları üreten firmalar oldukça yoğun bir yıl geçirdi. Bu firmalardan biri de hiç kuşkusuz Nintendo oldu. 2017 senesinde piyasaya devam ettiği oyun konsolu Switch için yeni siparişler almaya devam eden Nintendo, yılı rekor satışla kapatmayı planlıyor. Bloomberg’in haberine göre Nintendo hedefini yüzde 20’ye kadar yükseltmek istiyor. Bu da halihazırda yılda 30 milyon konsol üretmek anlamına geliyor. Bu rakam Ağustos ayında 25 milyonken, şimdi daha da artmış durumda.

Koronavirüs salgını sebebiyle büyük bir talep açlığı oluşurken, Switch’i Nintendo’nun ana pazarı olan Japonya’da bile bulmak zorlaşmış durumda. Zira kişilerın evlerinde kalmalarıyla yaşanan boşlukta oyun konsollarına sarıldığı açıkça görülüyor. Buna en büyük örnekse, Mart ayında piyasaya çıkmasına rağmen 22 milyon satış adedi yakalayarak inanılmaz bir başarı elde eden Animals Crossing oldu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ