Teknoloji Haberleri

Nissan IMQ Hybrid Konseptini Tanıttı

Nissan IMQ Hybrid Konseptini Tanıttı

Salı günü Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan fütüristik Nissan IMQ göz alıcı güzelliğiyle görenleri büyüledi.Ama otomobil üreticisi fuarda gösterilen temel tasarım trendlerinden bazılarının gelecekteki üretim modellerinde tekrar karşımıza çıkabileceğini gösterir nitelikteydi.Nissan’ın tasarım başkan yardımcısı Alfonso Albaisa “İç ve dış mekan birlikte sorunsuz bir şekilde harmanlanarak tasarım yönümüzün Nissan’ın Avrupa’daki üçüncü nesil tasarımlar için uygulanabileceğini işaret ediyor” dedi.

179.4 inç uzunluğunda, IMQ Nissan Rogue tasarımından biraz daha kısadır. Son derece uzun kayış çizgisi süper skinny pencereleri olan, yapımı uzun süren bu tasarım görünen o ki çok keskin çizgileri olan çok az sayıda basit panellere sahiptir.Önde, Nİssan’ın “V-Motion” ızgarasının, şirketin daha önce uyguladığından çok daha narin yeni bir uygulama olduğunu belirtmekte fayda var.
Arka bölümün üst tarafında gözümüze çarpan bu büyük tavan spoyleri en belirgin tasarım elemanlarından birisi.Nissan’ın tipik “bumerang” arka lambası tasarımı IMQ için biraz daha geliştirilerek aerodinamik performansını iyileştirmeyi amaçlıyor.Aracın alt gövde kaplaması, Nissan’ın “Japon geleneksel tasarımını andıran türden” dediği lamel denilen gümüş kaplamadan yapılmıştır.
Özellik açısından zengin bir yere sahip olan bu araçta ileri teknoloji dokunuşlarıda bulunmakta: Dikiz aynaları yerine kameralar, değişik kapı kolları ve dev 22 inç tekerler.
Son olarak, Nissan IMQ, otomobil üreticisinin yarı özerk otoyol sürüş yardım teknolojisi olan ProPilot Assist’in bir versiyonuyla donatılmıştır.Ayrıca trafik sıkışıklıklar, alternatif yollar ve diğer yollar hakkında size bilgi aktarmak için sahip olduğu çeşitli kaynakları ve sensörleri kullanmaktadır.Nissan CES’te tanıtılan Görünmez Görünmez (I2V) özelliğine de sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ