Teknoloji Haberleri

Nokia 2.4’ün tasarımı ve teknik özellikleri sızdırıldı!

Nokia’nın yeni giriş seviyesi mobil cihazları bu hafta düzenlenecek olan IFA etkinliğinde tanıtılabilir. Giriş seviyesi modellerin tanıtımına …

Nokia’nın yeni giriş seviyesi mobil cihazları bu hafta düzenlenecek olan IFA etkinliğinde tanıtılabilir. Giriş seviyesi modellerin tanıtımına kısa bir süre kaldı bazı detaylar yaşandı. Güvenilir bir kaynak tarafından Nokia 2.4 tasarımı ve teknik donanımlari sızdırıldı.

Nokia 2.3 serisinin bir tık daha iyisi olacak olan Nokia 2.4 bazı önemli artılara sahip olacak.

Nokia 2.4 sızdırılan tasarımı ve teknik donanımlari ile karşımızda

Nokia mobil cihazlar için daha evvel büyük sızıntılar yapan Evleaks, Nokia 2.4 tasarımına ait olduğunu iddia ederek bir görüntü yayınladı. Bir sızıntıya ait olan görüntüler Sürekli gerçek olmayabiliyor, bu yüzden dizayna kesin gözüyle bakmamakta yarar var. Analistler ortaya çıkan detayları değerlendirerek olası sahip olduğu özellikleri paylaşıyor.

Nokia 2.4 tasarımı ve teknik donanımlari için konuşacak olursak tasarımda en fark edilen detay parmak izi okuyucusu oldu diyebiliriz. Nokia 2.3 modelinde parmak izi okuyucusu yer almıyordu, bunun yerine yüz tanıma kullanılıyordu. Sızdırılan görselin şuana kadar çıkmış olan Nokia 2 modellerinden çok farklı olmadığını kolaylıkla aktarabiliriz.

Nokia 2.4 tasarımı hakkında gelen detaylar bunlardı, teknik donanımlari için de epey veri mevcut. Arka kapakta ikili kamera kurulumu bulunacak, Nokia 2.3’te olduğu gibi bu kameralardan biri 13 Megapiksel ana kamera, diğeri ise 5 Megapiksel derinlik algılayıcı sensör. Ön kameranın da yine aynı biçimde 5 Megapiksel olarak kalacağı belirtilmiş.

Yine aynı raporda ekran boyutunun evvelki seriden bir tık daha büyük olacağı aktarıldı. Ekran boyutunun 6.2 inç ile 6.5 inç içinde olacağı bilgisi yer alıyor.

Nokia 2.3

Batarya kısmında sevindirici bir gelişme var. Daha evvel batarya gücünün 4000 mAh olacağı iddia edilmişti Lakin bu iddialar 4800 mAh olarak güncellendi. Giriş seviyesi bir telefonda bu pil ömrü oldukça iyi.

Daha evvel ortaya çıkan GeekBench testine göre telefonda MediaTek Helio P22 işlemcisine 2GB RAM eşlik edecek. Depolama kapasitesi ise çoğu giriş seviyesi telefonda gördüğümüz gibi 16GB olacak. mobil cihazın 3GB RAM ve 32GB hafızaya sahip bir varyasyonunun da gelmesi bekleniyor.

Nokia 2.4 teknik donanımlari hakkında ne düşünüyorsunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ