Teknoloji Haberleri

Nokia 3.4 özellikleri ve tasarımı sızdırıldı!

Bir hafta evvel ortaya çıkan Nokia 3.4 Geekbench performans testi sonrası, giriş  seviye olması beklenen model hakkında yeni ayrıntılar yaşandı …

Bir hafta evvel ortaya çıkan Nokia 3.4 Geekbench performans testi sonrası, giriş  seviye olması beklenen model hakkında yeni ayrıntılar yaşandı. hala bu ayrıntılar iddia boyutunda olsa da, gelen bilgilerin HMD Global’e yakın isimlerden geldiği aktarılıyor. Geekbench üstünde karşımıza çıkan sonuçlar bizi Snapdragon giriş seviye işlemcisi 460’a yönlendirmişti. Lakin işlemcinin Bengal kod adına sahip olması işleri biraz değiştiriyor. Performans testinin haricinde Nokia 3.4 sahip olduğu özellikleri ve tasarımı da yaşandı.

Nokia 3.4 sahip olduğu özellikleri ve tasarımı yaşandı

İşlemci açısından Bengal kod adı hem 460 hem de 662 için kullanılıyor. İki işlemci de giriş seviyesi olsa da, 662 saat hızı performansıyla öne çıkıyor. Nokia 3.4 tasarımı hala belli olmasa da, mobil cihazın gerçek görüntüsüne dayandığı söylenen bir hayran tasarımı yaşandı. Arka kameraların dairesel olarak yerleştirildiği bu tasarımda 13 Megapiksel ana kameraya 2 ve 5 Megapiksellik iki kameranın eşilik etmesi bekleniyor.

Ekran tarafında ise 6,5 inçlik, 19:9 oranında HD Plus ile karşı karşıya kalıyoruz. Ön kısımda ortada yer alan delik kısmında ise 8 Megapiksel çözünürlüğüne sahip selfie kamerası bulunacak.

çıkan haberlere bakılırsa mobil cihazın micro USB ile şarj olacağı ve 3,5 mm jak çıkışı ile gelmesi bekleniyor. mobil cihazın pil tarafında ise 4.000 mAh batarya karşımıza çıkacak. Telefonda kullanılacak işlemcinin 460 ya da 662 olması ise fiyat ve performans açısından çok az da olsa fark yaratacak.

Doctor Strange kod adlı 3.4 sahip olduğu özellikleri, giriş seviyesinde olmasına karşın iyi görünüyor. Modelin Wolverine kod adlı 2.4 ile beraber 3 Eylül tarihinde tanıtılması bekleniyor. Yine markanın orta seviye mobil cihazları 6.3 ve 7.3’ün de yakın zamanda tanıtılması bekleniyor.

Uzun süre sessizliğe gömülen Nokia’nın yeni modellerini nasıl buldunuz? Nokia 3.4 sizce nasıl bir fiyat aralığına sahip olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ