Teknoloji Haberleri

Nokia 9 kavisli ekran telefonunun videosunu yayınladı

Nokia 9 kavisli ekran telefonunun videosunu yayınladı

Nokia 9 kavisli ekran telefonunun videosunu yayınladı

Nokia firmasının akıllı telefon piyasalarına çok hızlı bir giriş yaptığı 2017 yılı içerisinde tanıttığı telefonlar geçer not alma başarısı gösterdi. Özellikle uzun bir zamandır piyasalardan uzak kalan ve telefon üretimi konusunda Dünya devlerinin arkasında kalan Nokia’nın yakın zamanda karşımıza çıkartacağı amiral gemi telefonu Nokia 9 hakkında geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı yeni videosu büyük beğeni topladı. Firma tarafından yapılmayan bu videonun bir Youtuber tarafından 3 boyutlu olarak çizilerek yapılması bile telefonu bekleyenler arasında heyecan yaşanmasına neden oldu. 


Nokia 9 görsel detayları

Öncelikle telefonda en çok dikkat çeken detayın kavisli bir ekrana sahip olduğudur. Samsung firmasının amiral gemi sınıfında yer alan telefonlarında denediği ve müşterilerinden olumlu sonuçlar aldığı bu telefonun da ekranı kavisli ekran teknolojisi ile karşımıza çıkmaktadır. Galaxy S8 telefonlarında bulunan ve son zamanların en dikkat çeken telefonlarından olma özelliğini bünyesinde taşıyan bu telefona benzer kavisli ekranın yanı sıra telefonda bir diğer dikkat çeken detay ise kulalık girişinin bulunmayışıdır. Apple firmasının uzun zaman önce amiral gemi sınıfında karşımıza çıkarttığı yeni telefonlarında tercih etmediği kulalık girişini bu sefer Nokia firması da 9 modelinde tercih etmeyerek kablosuz kulaklık özelliğini müşterilerinin hizmetine sunacak gibi duruyor.

Kamera konusunda detayların ortaya çıkmadığı bu telefonda arka kamera konusunda çift kamera teknolojisi yer almaktadır. Özellikle amiral gemi bandında çıkartacağı bu telefonun kamerasının yüksek çözünürlükte olması da beklenen özellikleri arasında geliyor. Arka kameraların ise telefonda dikey olarak yerleştirildiği telefon görsel olarak son derece başarılı bir görüntü çizmektedir.

Ekran konusunda ise 5.5 inçlik ekran boyutunu tercih eden firmanın QHD çözünürlüğe sahip olması beklenen ekranı gerçekten başarılı bir özellik olarak dikkat çekiyor. 4 GB RAM özelliğini telefonda bulunduran firma aynı zamanda dahili depolama alanı konusunda da 64 GB ve 128 GB gibi iki farklı depolama alanı ile karşımıza çıkmaktadır. Telefonun fiyatı konusunda henüz net bir bilgi bulunmasa da 800 Dolar ile 900 Dolar arasında bir rakama satışa sunulması bekleniyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ