Teknoloji Haberleri

Nokia telefonlar yakında tanıtılacak! İşte tarih

HMD Global, yeni Nokia mobil cihazlar için tarih verdi. Son gelen bilgilere bakılırsa, Nokia 7.3 ve Nokia 9.3 beklenen modeller içinde …

Nokia telefonlar yakında tanıtılacak! İşte tarih

HMD Global, yeni Nokia mobil cihazlar için tarih verdi. Son gelen bilgilere bakılırsa, Nokia 7.3 ve Nokia 9.3 beklenen modeller içinde.

Bunlardan Nokia 7.3 tanıtımına kesin gözüyle bakılıyor. Lakin Nokia’nın yeni amiral gemisi modeli olan 9.3 PureView’in IFA içerisinde tanıtılması daha olası görülüyor.

Hangi Nokia mobil cihazlar duyurulacak?

HMD Global’in gerçekleştireceği bir etkinlikle Nokia telefon modelleri  7.3 ve 9.3 haricinde, 6.3, 2.4 ve 3.4 modellerini de duyurabileceği Ağustos ortasından beri konuşuluyor. Lakin bunlardan 9.3 için umutların azaldığını söylemek gerekir.

Bugün HMD Global tarafından Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünde yapılan paylaşıma göre, firma 22 Eylül tarihinde Türkiye saatiyle 19.00’da yeni Nokia mobil cihazlar ile karşımıza çıkacak. Paylaşımda özellikle pek çok modelin tanıtılacağının altı çizilmiş.

HMD Global tarafından satın alındıktan sonra eski günlerine göz kırpan Nokia, geçen sene çok büyük bir mobil cihaz satışı yapmıştı. Özellikle firma giriş ve orta alt seviye telefon modelleri pazarında usulca artıyor.

bu yıl ise Koronavirüs salgını sebebiyle süreçleri kesintiye uğrayan firma, yıl sonuna doğru büyük bir çıkışla, yeni modellerini ardı ardına tanıtmaya başladı. Amiral gemisi modelleriyle halen başarılı olamayan firma, bu anlamda da orta düzeyde güçlenmenin peşinde.

mobil cihaz modelleri halen mobil cihaz satışlarında pazarda lider konumunda. Lakin orta düzey telefon modellerinde olan yükseliş ve pazarın büyümesi bir çok markanın ağzını sulandırıyor.

HMD Global’de ilk zamanlardan beri Nokia telefon modelleri ile bu pazarda lider pozisyona yükselmenin peşinde. Lakin markanın orta seviye telefon modellerine alakanın arttığı Türkiye pazarına daha fazla yönelip yönelmeyeceği merak konusu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ