Teknoloji Haberleri

NOKİA’NIN ANDROİD TELEFONU GÖRÜNDÜ

NOKİA’NIN ANDROİD TELEFONU GÖRÜNDÜ

NOKİA’NIN ANDROİD TELEFONU GÖRÜNDÜ

NOKİA’NIN ANDROİD TELEFONU GÖRÜNDÜ

Mobil departmanını Microsoft’a satan Nokia anlaşma maddeleri gereğince uzun bir süredir akıllı telefon piyasasından uzaktı. Ancak şimdilerde tekrardan mobil pazarına geri dönüş yapmak için hazırlanan marka, duyulur duymaz müşterileri arasında merak uyandırmaya başladı. Nokia’nın satılmasının ardından piyasaya süreceği ilk telefon modelinin Nokia D1C olacağı daha önceden biliniyordu. Artık cihazın sahip olduğu teknik özellikler de AnTuTU Benchmark’ın aracılığıyla ortaya çıkmış oldu. 3 ay içerisinde 7 milyar dolara cep telefonu bölümünü sattığı Microsoft’la anlaşma süresi dolacak. Nokia’nı orta ölçekli bu telefonun yanında işlemcisi güçlendirilmiş daha yüksek özelliklere sahip başka bir ürün daha tanıtacağı bekleniyor. Yapılan Geekbench testlerinde akıllı telefonun, en yüksek çok çekirdekli puanı 3230 iken en yüksek tek çekirdekli puanı ise 680 olarak belirtildi.

nokia-d1c

Belirlenen teknik özellikler göz önünde bulundurulduğunda Nokia D1C’in giriş seviyesinde bir performansta tüketicilerle buluşacağı belirtiliyor. Full HD çözünürlüğe sahip olduğu bilinmesine rağmen henüz ekran boyutuna dair herhangi bir bilgi edinilmiş değil. Qualcomm’un giriş seviyeleri arasında yer alan işlemcisi Snapdragon 430 ile desteklendiği söylenebilir. İşletim sistemi olarak şirket Android 7.0 Nougat tercih ettiği görülmektedir. Diğer yandan fotoğraf çekmeyi ve selfie sevenler içinse akıllı telefonun ön kamerası 8 MP çözünürlükte iken arka kamerası ise 13 MP çözünürlüğüne sahip. Teknik özellikleri olarak ram kapasitesi 3 GB olarak belirlenmiş ve depolama alanı ise 32 GB olarak tercih edilmiş. Geliştirdiği bu yeni telefonu Nokia, 2017 yılının Şubat ayına doğru gerçekleşecek bir mobil etkinliğinde tanıtacağına işaret ediyor.

Geçmiş yıllarda dünyanın en iyi telefon markaları arasında olan Nokia, son zamanlarda yeni nesil akıllı telefonlarda geri planda kalmıştı. Geliştirdiği bu yeni Android serisi le yeniden çıkış yakalama peşinde olduğunu söylemek mümkün.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ