Teknoloji Haberleri

NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi ayrıntıları muhakkak oldu!

NVIDIA’nın birkaç güne evvel tanıttığı yeni ekran kartlarının yanında bazı önemli teknolojilerde yaşandı. Bu teknolojilerden bir tanesi de daha …

NVIDIA’nın birkaç güne evvel tanıttığı yeni ekran kartlarının yanında bazı önemli teknolojilerde yaşandı. Bu teknolojilerden bir tanesi de daha evvel hayatımıza giren DLSS teknolojisinin yeni sürümüydü. NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi beraberinde neler getirecek? İşte detaylar…

NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi 8K için tasarlandı!

NVIDIA’nın RTX 3070, RTX 3080 ve RTX 3090 model ekran kartlarını tanıtmasıyla beraber birçok farklı teknolojik özellik ve yenilik de yaşandı. Bu teknolojilerden biri de NVIDIA DLSS teknolojinin geliştirilmiş sürümü oldu.

NVIDIA’nın açıklamalarına göre DLSS 2.1, 8K çözünürlükte oyun oynamak için ultra performans modu getirecek. 9x ölçeklendirme seçeceği aracılığıyla RTX 3090’da 8K çözünürlükte oyun deneyim sunacağı söyleniyor.

Tüm bunların yanı sıra DLSS 2.1, VR yani sanal gerçeklik başlıkları ve uygulamaları için de gelecek. bunun yanısıra DLSS 2.1 teknolojisi, dinamik çözünürlük desteğini de kullanıcılarına sunacak.

NVIDIA DLSS teknolojisi ne işe yarar?

Çizilen nesnelerin köşe yumuşatma tekniği sırasında, devreye giren bir teknoloji. Ekran kartı çizimleri gerçekleştirirken köşe yumuşatma donanımı olmadan çiziyor ve daha sonra RTX ekran kartlarında yer alan Sensör çekirdekleri devreye girerek öğrenme ağları aracılığıyla yüksek çözünürlük ve köşe yumuşatmayı aktif hale getiriyor. Sonuç olarak, daha yüksek FPS ve daha kaliteli köşe yumuşatma ortaya çıkmakta.

NVIDIA’nın yeni DLSS teknolojisi hakkı da siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ