Teknoloji Haberleri

NVIDIA RTX 3080 4K oyun performansını gösteren video!

1 Eylül tarihinde tanıtılan NVIDIA RTX ekran kartları, teknoloji ve oyun basınında büyük yankı yaptı. Bunun nedeni olarak ise tanıtılan kartların …

1 Eylül tarihinde tanıtılan NVIDIA RTX ekran kartları, teknoloji ve oyun basınında büyük yankı yaptı. Bunun nedeni olarak ise tanıtılan kartların hem çok güçlü olması, hem denir evvelki seriye göre daha uygun fiyatlardan satışa sunulmasıydı. heyecanla beklenen yeni ekran kartı serisi hakkında detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmakta. NVIDIA RTX 3080 4K oyun performansını gösteren Doom Eternal videosu yayınlandı.

NVIDIA RTX 3080 4K oyun performansı nasıl olacak?

NVIDIA yaptığı tanıtımda yeni ekran kartı serisinin çok güçlü olacağını açıklasa da, kafalarda soru işaretleri bulunuyor. Gerçekten dedikleri kadar güçlü kartlar ortaya çıkacak mı yoksa bunlar yalnızca iddiadan mı ibaret? Bu soruyu kısmen yanıtlayan bir video yayınlandı. Doom Eternal oyununda ultra grafik ayarlarında 4K çözünürlükte RTX 3080’nin kaç FPS verdiğini görebiliyorsunuz.

Videodan da gördüğünüz üzere, RTX 3080 4K ultra grafik ayarlarında 120 ile 150 FPS aralığında performans gösteriyor. Bu sonuç RTX 2080 Ti‘dan 1,5 kat daha süratli olduğunu ortaya çıkarıyor. Böylesine güçlü bir ekran kartının 2080 Ti’dan daha uygun fiyata satışa sunulacağını da belirtmemiz gerekiyor. NVIDIA Türkiye’nin açıkladığı fiyata göre 3080 6690 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

RTX 3080’nin 4K performansı hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ