Teknoloji Haberleri

Oculus Quest tanıtıldı! Oyun içi Sanal Gerçeklik Sistemi

Oculus Quest tanıtıldı! Oyun içi Sanal Gerçeklik Sistemi

Amerikalı sanal gerçeklik teknoloji şirketi Oculus VR İlk oyun içi VR oyun sistemi”Oculus Quest” i tanıttı. Oculus Quest 399 USD karşılığında 2019 baharında satışa çıkacak. Altı serbestlik derecesi ve Dokunmatik kontrolör sunan Oculus Quest, PC’ye, kablolara ve harici sensörlere gerek duymadan, doğrudan harekete geçmeyi kolaylaştıran bir teknolojiye sahip. Robo Recall , The Climb ve Moss gibi popüler Rift oyunlarından bazıları dahil olmak üzere toplamda 50’den fazla oyun üzerinde kullanımı test edildi.

Oculus Quest, görsel rahatlığı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak bir lens aralığı ayarı mevcut, her bir göz için 1600×1440 ekran çözünürlüğü ile Oculus Go gibi aynı sınıfının en iyisi optikleri içeriyor, ses sisteminde yapılan geliştirmelerle derin baslarla yüksek kaliteli, etkileyici bir ses teknolojisi sunuyor.

Oculus ailesi, Oculus Quest’in tanıtımıyla, sınıfının en iyisi olan VR sisteminin ilk neslini tamamladı. Ailenin ilk ürünlerinden Oculus Go, VR teknolojisine erişmenin en kolay ve en uygun yolu iken, Oculus Rift ile VR teknolojisinin sınırlanı zorlayan şirket, Oculus Quest sayesinde, VR teknolojisini kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına göre şekillendirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ