Teknoloji Haberleri

Öğrenciler için en âlâ iPad uygulamaları!

Corona virüs salgını kontrol altına alınamadığı için ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde eğitime uzaktan devam ediliyor. Üniversiteler …

Corona virüs salgını kontrol altına alınamadığı için ülkemizde ve dünyanın birçok bölgesinde eğitime uzaktan devam ediliyor. Üniversiteler uzaktan yahut hibrit eğitim hakkında kendi kararlarını açıklamaya başlarken, başta EBA TV olmak üzere canlı olarak anlatılan dersler, tablet satışlarında ciddi bir artış sağladı.

Bu zamanda eğitimcilere, talebelere ve ebeveynlere destek olmak isteyen Apple, Evden Öğrenme internet sitesinde uzaktan öğrenim hakkında yararlı videolar ve sanal konferanslar ve ücretsiz bire bir sanal koçluk seansları gibi ücretsiz kaynaklar sunuyor. Üstelik hepsi Apple eğitmenleri tarafından düzenleniyor.

App Store’da yer alan eğitim kaynakları!

Çocuklar 30 Yaratıcı Aktivite – 4-8 yaş üzeri çocuklara yönelik, iPad ve iPhone’un yerleşik sahip olduğu detaylarını kullanarak tamamlanacak keyifli, yapıcı ve yaratıcı aktiviteler. Aktiviteler bu yaş grubu için uygundur ve çocuğunuz bu aktiviteler üstünde bağımsız bir biçimde çalışabilir.

Apple ile Öğrenim için süratli Kılavuzlar – Öğrenim için iPad ve Mac’ten En kaliteli biçimde yararlanabilmeleri için meşgul ebeveynlere ekran zamanıni düzenleme, yönetme ve hikaye anlatma konularında her biri 5 süratli ipucuyla yardımcı olmak için dizayn edilmiş üç kılavuz.

Kod Yazmaya süratli Giriş – 10 yaş ve üstündeki talebeler için dizayn edilmiş 10 kodlama meydan okuması. yalnızca birkaç adımla, bir MeeBot’u dans ettirin, aygıt kameranızı, kendi Taş, Kağıt, Makas oyununuzu kodlayın ve daha fazlasını yapın! 

Eğitim için AR tabanlı iPad uygulamaları

Statue of Liberty – Kullanıcılara Özgürlük Heykeli’ni, bu anıtı her yerde hayata geçiren AR ve etkileyici hikaye anlatımı aracılığıyla yeni ve yenilikçi bir biçimde keşfetme olanağını veriyor. Bu heykeli, uygulamanın zengin öykü seçkisi ve görsel medya gezintileri ve aracılığıyla daha evvel pek az kişinin yapabildiği biçimde keşfedin yahut dinleyicileri tarihteki kritik anlara götüren özel podcast’i dinleyin.

Civilisations AR – Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara sanat ve kültürü ulaştırmak için AR teknolojisinden yararlanıyor ve kullanıcıların Antik Mısır’ın püf noktalarını keşfetmelerine, Rönesans başyapıtlarının altındaki gizli katmanları ortaya çıkarmalarına ve tarihsel hazinelerin kökenleri ve bunları yapan kişiler hakkında daha fazla bilgi edinmelerine faydalı oluyor. Uygulamanın kişisel, sanal koleksiyonunda, aralarında Torquay Müzesi’nden bir Antik Mısır mumyası, Ulusal Müze’den Rodin’in Öpücük heykeli ve Henry Moore’un ikonik heykelleri de olan 30’un üstünde tarihsel eser bulunuyor.

3D Bear –  Anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve daha fazlası için AR tabanlı ders planlarıyla uzaktan öğrenimi başlatmaya faydalı oluyor. Uygulama, değişik 3D model koleksiyonlarıyla AR sahneleri oluşturmaya, yaparak öğrenmeye ve kabiliyetlerini göstermeye teşvik eden eğitim görevleriyle talebelerin öğrenme sürecine katılmasını sağlıyor.

AR Makr – Kullanıcılara çevrelerindeki dünyayı AT teknolojisini kullanarak çizme, tarama ve fotoğrafla kaydetme olanağını veriyor. Yaratıcı bir alet kutusu işlevi gören bu uygulama, talebelere 2D yapıtlarını 3D nesnelere nasıl dönüştüreceklerini gösteriyor. Öğrenciler bu uygulamayla yapıtlarını istedikleri yere yerleştirebiliyor ve kaydedebiliyor, sahnelerini saklayıp dostlarıyla paylaşabiliyorlar.

App Store’da yer alan yerel eğitim uygulamaları

Twing – Çocukların hayal gücünü ortaya çıkarmasına, merak uyandırmasına ve öğrenmeyi hızlandırmasına yardımcı olan uygulamalı bilim deneyleri, STEM projeleri ve nasıl yapılır videoları sunuyor. Herhangi bir kötüye kullanımı önlemek için en üst düzeyde veri koruması ve güvenliği ile güvenli ve emniyetli bir dijital ortam sağlayarak çocukların paylaşabileceği güvenilir topluluk oluşturuyor.

Atlas – Atlas ile her gün yeni İngilizce sözcükler öğrenebilirsiniz. Atlas, İngilizce sözcükleri telaffuzları ve eşmanalıları ile beraber bağlam içinde sağlıyor. Öğrendiğiniz sözcükleri uygulamak için birçok oyun egzersizleri uygulayabilirsiniz.

MentalUP – Eğitici ve keyifli beyin oyunlarıyla bilişsel becerilerinizi daha da ilerletmeye hazır mısınız? MentalUP, University College London Institute of Education EDUCATE Programının bir katılımcısı olarak güvenilir bir  bilimsel ve eğitici beyin oyunları uygulaması. MentalUP uygulaması, 4 ila 13 yaş içindeki çocukların bilişsel gelişimini desteklemek için akademisyenler ve pedagoglar tarafından geliştirildi.

Kunduz – Kunduz; YKS,LGS, AYT, TYT,YDT, KPSS ve ALES’e hazırlanan ve EBA test çözümü isteyen talebelere çözemedikleri suallerda uzman eğitmen ağı ile ortalama 15 dakikada açıklamalı ve kaliteli çözüm desteği sağlayan bir soru çözüm uygulaması. 

Tiny Minies Eğitici Oyunlar – 3-6 yaş arası okul evvelsi çocuklara özel, pedagog ve gelişim uzman kişilerı gözetiminde duyarlıiyetle geliştirilen Tiny Minies Eğitici Oyunlar ile çocuklar hem eğlenerek öğreniyor hem de insana özel planlarla zihinsel becerileri gelişiyor. 

Tohum Eğitim – Bu mobil platform, TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları finansman desteği ve MEB ortaklığı ile yürütülen “Eğitime Uzanan Yol” projesi içerisinde hazırlandı; platformda yer alan mobil uygulamalar ile tipik ve atipik gelişim gösteren çocukların bilişsel becerilerinin desteklenmesi ve geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu becerilere yönelik mobil uygulama içinde; dinlediğini anlama, eşleme ve nesne ayırt etme becerilerinin öğretime yönelik içerikler bulunuyor. 

Kidso – Fairy Tales & Games – Kidso, pedagogların katkılarıyla özenle seçilmiş keyifli ve eğitici içerikler içerisinde yer alıyor. 
Pakodemy – Üniversiteye hazırlanan talebelerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan Pakodemy, YKS yolunda nasıl sorunlar ile uğraşıyorlar, üniversite hazırlık süreci nasıl daha kolay hale getirilir gibi suallerı talebelere sorarak tasarlandı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ