Teknoloji Haberleri

OnePlus bilgileri izinsiz alıyor

OnePlus bilgileri izinsiz alıyor

OnePlus bilgileri izinsiz alıyor

Ülkemizde resmi olarak satışı bulunmayan ancak üst düzey özellikleri bir arada barındıran Çin firmasının telefon modeli OnePlus hakkında ortaya atılan iddia şirketin başının derde girmesine neden olacak gibi duruyor. Özellikle telefon içerisinde bulunan bazı programların kullanıcıların özel bilgilerini izinsiz bir şekilde alması büyük tepkilerin oluşmasına neden oldu.
Dünya’nın en iyi telefon markaları olan Apple, Samsung, LG, Huawei ve diğer markaların katili olarak bilinen bu telefon markasının yakın bir zamanda yeni bir amiral gemi ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Bu konuda uzun zamandır çalışmalarına aralıksız devam eden firmanın yeni telefonun da ise böyle bir durumun olup olmayacağı ise merak edilmeye başlandı.
Telefonun çok fazla talep görmesi aslında son ortaya atılan iddiadan sonra değişkenlik gösterebilir. Çünkü İngiliz yazılım uzmanlarının akıllı telefonlar üzerinde uzun zamandır yaptığı bir araştırmadan sonra OnePlus modelinin izinsiz aldığı bu verileri ne tür işlerde kullanacağı kafaların karışmasına neden olmaktadır. Telefon içerisinde bulunan verileri kendi depolama merkezlerinde saklayan firmanın bu sorunları nasıl aşacağı ise merak konusu olmaya başladı.
Telefonun içerisinde bulunan seri numaralarını, IMEİ numaralarını , cep telefonlarınızda takılı olan SİM kart numaralarını, pin kodunuzu, Mobil şebeke adlarını, cep telefonu numaranızı, MAC adresinizi ve daha birçok bilgiyi izinsiz bir şekilde elinde bulunduran OnePlus firmasının neden yaptığı konusunda firma tarafından henüz net bir açıklama gelmedi.

 

Amiral gemi katili olmasının uzun zamandır ekmeğini yiyen firmanın gelen bu haberden sonra atacağı adımlar kullanıcılar tarafından merak edilmeye başladı bile. Bu yüzden firmanın yukarda bahsettiğimiz verileri toplamasında ki amacın ne olduğu ve kullanıcılarına nasıl bir açıklama yapacağı gerçekten son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında geliyor. Gizli kaynak kodları sayesinde alınan bu verilerin uzun zaman sonra kullanıcıları zor duruma sokup sokmayacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak yakın zamanda yeni amiral gemisi ile karşımıza çıkması beklenen firmanın bu telefonda da bu verileri toplayıp toplayamayacağını hep beraber göreceğiz. İleriye dönük olarak nasıl bir hamle yapılacak bekleyip görelim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ