Teknoloji Haberleri

OnePlus’tan 8K görüntü ve uygun fiyatlı kulaklık muştusu

OnePlus cephesinden 8K video kaydı ve düşük fiyatlı TWS kulaklık müjdesi geldi. Google’ın Android 11 sürümünü Pixel modellerine dağıtmaya …

OnePlus’tan 8K görüntü ve uygun fiyatlı kulaklık muştusu

OnePlus cephesinden 8K video kaydı ve düşük fiyatlı TWS kulaklık müjdesi geldi. Google’ın Android 11 sürümünü Pixel modellerine dağıtmaya başlaması diğer markaları da harekete geçirdi.

Yeni Android sürümü ile uyumlu bir biçimde çalışmak isteyen mobil cihaz firmaları içinde OnePlus da bulunuyor. Zira OxygenOS 11 yazılımının Android 11 tabanlı olduğu biliniyor.

OnePlus 8K video kaydı donanımı üstünde yoğunlaştı

OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro kullanıcılarına dağıtılan OxygenOS 11 sürümünün geliştirilmekte olan ilk sürümünde (Beta 1) yüksek çözünürlük ve ağır çekim eşliğinde kullanılabilen video kaydı donanımı tespit edildi. 8K video kaydı 960 FPS donanımı ile donatılacak.

Ortaya çıkan kodlarda OnePlus Buds Z isimli bir aksesuar da keşfedildi. Bu aksesuarın kablosuz bir kulaklık olduğu anlaşıldı. Bunun haricinde 8K ve 960 FPS ikilisinin OnePlus’ın amiral gemisi modellerinde kullanılacağı öngörülüyor.

Bu öngörünün mevcut şartlarda pek sıhhatli bir öngörü olduğunu söyleyemeyiz. Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisinde yer alan Spectra 480 ISP teknolojisi 720p ve 960 FPS donanımıni destekliyor ve ısınmaya yol açmıyor.

960 FPS ile çekilen 1080p, 4K ve 8K videolar ne yazık ki istenen performansı vermiyor. Bu teknoloji, 30 FPS eşliğinde çekilen 8K çözünürlüklü videoların altından kalkabiliyor. Peki OnePlus Buds Z hakkında neler biliniyor?

OnePlus Bullets Wireless, OnePlus Bullets Wireless 2, OnePlus Bullets Wireless Z ve OnePlus Buds modelleri ile kablosuz kulaklık piyasasında oldukça aktif olan 7 yıllık şirketin düşük fiyatlı kulaklık üretimine ağırlık vereceği söylendi. Fiyat hakkında hala net bir veri mevcut değil.

Sizce OnePlus bu projeleri başarı ile tamamlayabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ