Teknoloji Haberleri

Oppo uzayabilen ekran patenti ile heyecan yarattı

Oppo’nun Çin’de aldığı patent firmasın kızaklı,  uzayabilen bir ekrana sahip tablet/telefon benzeri bir cihaz üstünde uğraştığını doğruluyor …

Oppo’nun Çin’de aldığı patent firmasın kızaklı,  uzayabilen bir ekrana sahip tablet/telefon benzeri bir cihaz üstünde uğraştığını doğruluyor. Alınan patent uzun soluklu zamanda bir ürüne dönüşürse bu, mobil cihaz ve tablet pazarında kartların yeniden dağıtılması anlamına gelebilir.

Oppo’nun yeni ekranı yüzde 80 oranında uzayabiliyor

Uzayabilen ekran patenti, fiziksel olarak eski kızaklı mobil cihazları anımsatıyor Lakin bu yeni kızak mekanizmasının arkasında katlanabilir ekranın gizli olması gören herkesi heyecanlandırıyor. 27 Şubat 2020 tarihinde alındığı ortaya çıkan patentin, kare bir yapıda olduğu ve en açık helinde yüzde 80 oranında büyüyebildiği görülüyor.

Uzayabilen ekran patentine ilişkin görsellere incelediğimizde muhtemel cihazın arka yüzünde kamera ve flaş için ayrılmış olduğu tahmin edilen 3 delik ve bir yüzünde SIM ve SD kartlar için ayrılan kart yuvasının olduğu görünüyor. Ses ve güç butonlarının ise mevcut patent çizimlerinde olmaması, firmasın bu patenti farklı bir ürün için kullanacağı ihtimallerini de doğuruyor. İçe doğru katlanabilen bu ekran tasarımının ise fiziksel olarak ince bir yerleşime sahip olması oldukça güç görünüyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ