Teknoloji Haberleri

Pilotlar, Yüzlerce Metre Yüksekte Bir JetPack Gördüklerini Söylüyor

Los Angeles ülkeler arası Havaalanı’na iniş sürecinde olan bir yolcu uçağının pilotları, birkaç yüz metre irtifada “jetpack” ile uçan birini …

Pilotlar, Yüzlerce Metre Yüksekte Bir JetPack Gördüklerini Söylüyor

Los Angeles ülkeler arası Havaalanı’na iniş sürecinde olan bir yolcu uçağının pilotları, birkaç yüz metre irtifada “jetpack” ile uçan birini gördüklerini belirttiler.

Yerel saatle pazar akşamı American Airlines’ın 1997 numaralı uçuşunda gerçekleşti. Pilot, iniş sırasında ortalama 900 metre yükseklikte uçağın sol tarafında kalan bir nesne gördüğünü sözlerine ekledi Görülen nesne, yardımcı pilot tarafından doğrulandı. TV kanalı Fox 11 tarafından paylaşılan trafik kontrol kayıtlarında pilotun “jetpack’li bir adamın yanından geçtik” dedikleri duyulabiliyor.

Pilotların tüm bunları eğlence için uydurma ihtimalinin düşük olduğu düşünülüyor. Bu tür bir “şaka”, pilotu kınama yahut işinin askıya alınması gibi bir durumla karşı karşıya bırakabilir. Şu ana kadar bu irtifada kimin yahut neyin uçtuğuna dair bir bilgi ise gelmedi. Federal Havacılık İdaresi’nin durumu Los Angeles Polis Departmanı’na bildirdiği, FBI’ın da bir inceleme başlattığı bilgisi yer alıyor.

son zamanlarda jetpack teknolojisinin gelişimiyle ilgili çok fazla şey duymadık. Bununla beraber Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’nin ve bir dizi üreticinin tek kişilik bir drone uçak geliştirmek istediği biliniyor. buna karşın olayın yaşandıği konum, askeri hava üslerine ve Area 51’e oldukça fazla uzak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ