Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?

heyecanla beklenen PlayStation 5 Showcase etkinliği gerçekleşti. PlayStation5’in çıkış tarihi ve fiyatına dahil tüm detayları gördüğümüz tanıtım …

PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?

heyecanla beklenen PlayStation 5 Showcase etkinliği gerçekleşti. PlayStation5’in çıkış tarihi ve fiyatına dahil tüm detayları gördüğümüz tanıtım yayınında PS5’e gelecek oyunları da gördük. Bir evvelki etkinlikte gördüğümüz Spider-Man, Resident Evil gibi oyunlardan oynanış videolarını da gördüğümüz etkinliğinin bizim için çok dikkat çeken noktası ise Call of Duty Cold War oyunun Trabzon Havaalanı‘nda geçen bölümünün etkinlikte gösterilmesi oldu. PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu!

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı!

PS Plus Collection da etkinlik içerisinde gösterilen bir başka servis oldu. PlayStation Plus Collection aracılığıyla yeni artık PS 5 sahipleri geriye dönük olarak kimi PS4 yapımlarını oynayabilecek. Etkinlik içerisinde PS Plus Collection’ın ayrı bir ücretlendirmesi olup olmayacağı açıklanmadı Lakin PS Plus aboneleri için ücretsiz sunulabilir.

PS5 ve PS5 Digital Edition için resmi satış fiyat aralıkları duyuruldu. PS5’in diskli versiyonu için 499 dolarlık bir fiyat etiketi belirlenmiş. PS5’in Digital Edition yani disksiz versiyonu içinse 399 dolar seviyesinde bir fiyat belirlenmiş. Bu fiyatlarla PlayStation’ın geçtiğimiz hafta fiyat aralıkları resmileşen en yeni Xbox konsollarına tehdit yarattığını aktarabiliriz. PS5 modelleri için Türkiye fiyat aralıkları ise resmi olarak hala açıklanmadı.

En yeni Sony konsollarının Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Yeni Zelanda, Japonya, Meksika, Güney Kore ve Avustralya pazarı için 12 Kasım tarihinde, dünya çapında ise 19 Kasım tarihinde dünya çapında satışa sunulacak.

Peki ya siz PS5 modellerinin fiyat aralıkları için neler düşünüyorsunuz?

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ