Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı!

Sızıntılarla gündeme geldi, resmen tanıtılacağı açıklandı, sayısız kez ertelendi. Evet, bu cümleden Sony PlayStation 5 olduğu çok net anlaşılıyor …

PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı!

Sızıntılarla gündeme geldi, resmen tanıtılacağı açıklandı, sayısız kez ertelendi. Evet, bu cümleden Sony PlayStation 5 olduğu çok net anlaşılıyor. Lakin bu sefer güzel haberlerimiz var: Sony PlayStation 5 karşımızda! bunun yanısıra PlayStation 5 oyunlarının bazıları da ilk kez sergilendi. Peki, PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi ne zaman?

PlayStation5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı!

Sony’nin 11 Haziran’da yaptığı Future of Gaming etkinliğinin son aşamasında uzun zamandır heyecanla beklenen PlayStation 5 tasarımı da yaşandı. Etkinlikte, PlayStation 5’in iki farklı sürümünün tasarımı gösterildi. PlayStation 5 herkes tarafından bilinen ve PS5 Dijital olmak üzere iki farklı model bizleri bekliyor.

Sony’nin Haziran ayındaki yayınında yalnızca PS5’in oyunlarını ve çok kısa süreyle yeni konsolun görüntülerini göstermesi tüm oyuncuların tepkisini çekmişti. Daha sonra daha kapsamlı bir şekilde paylaşılan görsellere, PlayStation 5 ile kullanılacak aksesuarların açıklanmasıyla ilerledi.

DualSense kontrolcüsü, DualSense şarj istasyonu, Pulse 3D kablosuz kulaklık, medya kumandası ve HD kamera gibi aksesuarlar, PlayStation 5 ekosisteminin parçaları olarak gözleri üstüne topluyor.

Sony beklenen açıklamayı yaparak PS5 fiyatı ve çıkış tarihi bilgilerini açıkladı. Etkinlikte yer alan açıklamalara göre PlayStation 5 herkes tarafından bilinen sürüm fiyatı 499 dolar, PlayStation 5 Dijital sürüm fiyatı ise 399 dolar olarak açıklandı.

PS5’in her iki sürümü de 12 Kasım’da Amerika’da, 19 Kasım’da ise dünya çapında satışa çıkacak.

PS5 Showcase etkinliğinde tanıtılan oyunlar:

– Final Fantasy XIV
– Spider-Man: Miles Morales
– Hogwarts: A Dark Legacy
– Call of Duty: Black Ops Cold War
– Deathloop
– Devil May Cry 5
– Five Nights at Freddy’s
– Fortnite

PlayStation 5 teknik donanımlari

– İşlemci: 8x Zen 2 çekirdek – 3,5 GHz
– GPU: 10,28 TFLOPS, 36 CU 2,23 GHz
– GPU mimarisi: Özel RDNA 2
– Bellek: 16 GB GDDR6 / 256 bit
– Bellek bant alanı: 448 GB/sn
– Dahili depolama: 825 GB SSD
– IO: 5,55 GB/sn (Ham) 8-9 GB/sn (sıkıştırılmış)
– Artırılabilir hafıza: NVMe SSD Slotu
– Harici depolama: USB HDD desteği
Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ