Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi, Resmi Olarak Açıklandı

Sony, PlayStation 5’in piyasaya çıkış tarihini ve resmi satış fiyatını nihayet açıkladı. Dün gece tertip edilen etkinlikte, heyecanla beklenen bu …

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi, Resmi Olarak Açıklandı

Sony, PlayStation 5’in piyasaya çıkış tarihini ve resmi satış fiyatını nihayet açıkladı. Dün gece tertip edilen etkinlikte, heyecanla beklenen bu bilgileri öğrenme şansına eriştik.

PlayStation 5 Fiyatı Ne Kadar?

Bilindiği gibi şirket, PlayStation 5‘i iki farklı sürüm halinde piyasaya sürecek. Bunlardan ilki optik disk sürücüye sahip olan herkes tarafından bilinen PlayStation 5, ikincisi ise yalnızca dijital olarak oyun indirmenize izin veren PlayStation 5 Digital Edition. Açıklamaya göre Playstation 5 herkes tarafından bilinen sürümün fiyat etiketinde 499.99 dolar yazacak. PlayStation 5 Digital Edition ise, 399.99 dolarlık fiyatı ile raflara çıkacak.

Her iki konsol da, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kanada, Mekiska, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de, 12 Kasım tarihinde satışa sunulacak. Geri kalan ülkeler içinse, PlayStation 5 çıkış tarihi 19 Kasım olacak. Yani konsolların Türkiye’de satışa çıkması için 19 Kasım’a kadar beklemek zorunda kalacağız.

Microsoft, daha evvel yaptığı açıklamada Xbox Series X için 499 dolar ve Xbox Series S için 299 dolar satış fiyat aralıklarını duyurmuştu. Böylece, Series X ve PlayStation 5’in hemen hemen aynı fiyat etiketleri ile raflarda olacağı ortaya çıkmış oluyor. İlk bakışta Series S ve PlayStation 5 Digital Edition içindeki 100 dolarlık fark dikkatinizi çekmiş olmalı. Ama unutulmaması gereken, PlayStation 5 Digital Edition’ın yalnızca optik mdeya sürücüsüne sahip olmayacağı ve donanım tarafında herkes tarafından bilinen sürümle bire bir aynı olacağı. Xbox Series S ise, Series X’e göre düşük donanım sahip olduğu özelliklerine sahip olacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ