Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 fiyatı ve çıkışının açıklanacağı tarih!

Yeni nesil oyun konsollarının gündemden düşmediği bu zamanda; Microsoft tarafından Xbox Series X ile Series S duyurulmuştu ve gözler PlayStation …

PlayStation 5 fiyatı ve çıkışının açıklanacağı tarih!

Yeni nesil oyun konsollarının gündemden düşmediği bu zamanda; Microsoft tarafından Xbox Series X ile Series S duyurulmuştu ve gözler PlayStation’a çevrilmişti. Sony tarafından da meraklandıran bir açıklama bilgi geldi. PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklamasının yapılacağı etkinlik duyuruldu.

PlayStation 5 için yeni etkinlik tarihi verildi

Sony tarafından daha evvel yapılan PlayStation etkinliği hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu hayal kırıklığının sebebi ise etkinlikte paylaşılan bilgilerin eksikliğiydi. Firma lansmanda; yeni oyunları, cihazın bazı sahip olduğu detaylarını ve tasarımını göstermişti. Lakin bu kez duyurulan etkinlikte yeni nesil konsolun tüm detaylarının açıklanması bekleniyor.

PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi 16 Eylül’de duyurulacak. Bu duyurulan etkinlikte yeni nesil konsolun detayları açıklanacak. Yapılacak yayın Çarşamba günü Türkiye saati ile 23.00′da ülkemizden de takip edilebilecek.

Cihazın fiyatının ise daha evvel sızdırılan bilgilere göre 499 dolar olması bekleniyor. Rakip konsola bakacak olursak; Xbox Series X fiyatı 499 dolar, Series S fiyatı ise 299 dolar oldu.

Resmi açıklama evvelsinde PlayStation 5 çıkış tarihi için beklenti ise 20 Kasım oluyor. Lakin bu durum da 16 Eylül’deki etkinlikte kesinlik kazanacak. bu hususta markanın rakibi Xbox’a bakacak olursak; Xbox Series X ve Series S 22 Eylül’de ön siparişe çıkacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ