Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 lansmanında God of War 5 sürprizi! 

PlayStation 5 lansmanı ile şuana dek sahip olduğu özellikleri ve tasarımı belli olan konsolun fiyatı ve çıkış tarihi yaşandı. Beklenenden daha …

PlayStation 5 lansmanında God of War 5 sürprizi! 

PlayStation 5 lansmanı ile şuana dek sahip olduğu özellikleri ve tasarımı belli olan konsolun fiyatı ve çıkış tarihi yaşandı. Beklenenden daha düşük bir fiyat aralığında çıkan konsol, Kasım ayının sonuna doğru oyuncularla buluşacak. Lansmanda ikinci beklenti ise yayınlanacak oyunlardı. Yeni Harry Potter oyunu ve Call of Duty Black Ops Cold War heyecanladırsa da asıl beklenen oyun God of War 5 oldu.

Tanıtımlarda karşımıza çıkmayan oyun, lansmanın sonuna doğru fiyat açıklandıktan sonra kısaca göründü. Bu kısa görüntü sonrası Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da da çoğu kullanıcı PS5 fiyatının yanında bu görüntüyü konuştu.  Peki ama God of War 5 ne zaman gelecek?

God of War 5 çıkış tarihi için ilk ipucu

Sony, yaınlanan bu kısa fragmanda yalnızca oyunun buz mavisine dönen tetra harfi şeklinde logosunu ve logonun üstünde beliren rünik Ragnarok yazısını gösterdi. Ragnarok geliyor şeklinde biten kısa tanıtım sonrası ise God of War çıkış tarihi olarak 2021 yılı işaret edildi.

Lansmanı izleyen bir çok kişi PS5 ile beraber God of War 5 oyununun çıkmasını bekliyordu. Aslını söylemek gerekirse son olarak 2018 senesinde karşımıza çıkan oyunda Kratos oğlu Atreus ile beraber yollara düşmüş ve tanrılarla olan epik savaşlarına devam etmişti.

Oyunun sonunda ise Kratos, İskandinav mitolojisinde karşımıza çıkan ışık tanrısı Baldur ile karşı karşıya geliyor ve onu yeniyor. Karısı Faye’nin küllerini Jotunheim’ın zirvesinden bırakan Kratos ve oğlu, Faye’nin Aslını söylemek gerekirse bir Jotunheim devi olan Laufey olduğunu öğreniyor. Bu da Kratos’un oğlu Atreus’un Loki olduğu anlamına geliyor.

İşte God of War 5‘in bu yüzden İskandinav mitolojisinde geçmesi bekleniyordu. Beklendiği gibi ortaya çıkan God of War,  İskandinav mitolojisi için kıyamet ya da yıkılıp yeniden doğmak anlamına gelen Ragnarok adını almış durumda.

hala oyunun ayrıntıları ortaya çıkmış olmasa da, Kratos’un kendini büyük bir İskandinav cehenneminde bulacağı ortada. Oyunun 2021 senesinde ne zaman çıkacağı hala belli değil. Lakin PS5 satışlarına büyük katkı sağlayacak oyunun çok gecikmesi beklenmiyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ