Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 ön siparişe açıldı! İşte ayrıntılar

Uzun zamandır çıkış tarihini ve fiyatını beklediğimiz PlayStation 5, 16 Eylül 2020 Salı günü tertip edilen bir etkinlik ile beraber püf …

PlayStation 5 ön siparişe açıldı! İşte ayrıntılar

Uzun zamandır çıkış tarihini ve fiyatını beklediğimiz PlayStation 5, 16 Eylül 2020 Salı günü tertip edilen bir etkinlik ile beraber püf noktalarını ortaya döktü. 12 Kasım‘da belirli ülkelerde satışa açılması planlanan yeni konsol, 19 Kasım‘da tüm dünya çapında satışa sunulacak. Heyecan yaratan konsol, ön siparişe açıldı!

PlayStation 5 belirli mağazalarda ön siparişe açıldı!

16 Eylül’de gerçekleştirilen etkinlikle beraber, PS 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı. 399 dolara dijital sürümü ve 499 dolardan normal sürümü satışa sunulacak olan konsol, şu an yurt haricindeki bazı mağazalarda ön siparişe açıldı. Farklı paketler halinde ve yalnız konsol olarak satılan PS 5, 399 dolardan, 670 dolara kadar farklı paketlerle kullanıcılarına sunulmuş durumda.

Tüm bunların haricinde, etkinlikte gösterilen Hogwarts Legacy ve God of War gibi yapımlar oyunseverleri heyecanlandırmayı başardı ve Sony’nin yine emin adımlarla yeni bir konsol macerasına başlayacağı belirlendi.

Şu an için Türkiye’de kaç liraya satılacağı ve ön siparişe ne zaman açılacağı hala bilinmiyor. İlerleyen günlerde yeni konsolun Türkiye satış fiyatı ve sipariş tarihi de belli olacaktır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ