Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 oyun fiyatları ortaya çıkıyor!

PlayStation 5 lansmanı ile uzun zamandır heyecanla beklenen oyun konsolunun fiyatı ve çıkış tarihi netleşmiş oldu. Konsol ile karşımıza çıkacak …

PlayStation 5 oyun fiyatları ortaya çıkıyor!

PlayStation 5 lansmanı ile uzun zamandır heyecanla beklenen oyun konsolunun fiyatı ve çıkış tarihi netleşmiş oldu. Konsol ile karşımıza çıkacak God of War: Ragnarok, Hogwarts Legacy gibi oyunların yanı sıra bazı önemli PS4 oyunu da PlayStation Plus Collection hizmeti ile oyunculara sunulacak. Lakin oyuncuların asıl merak ettiği ise PlayStation 5 oyun fiyat aralıkları oldu. PlayStation blogunda ortaya çıkan bir makale, bazı oyun fiyat aralıklarının yanı sıra PS5 ile gelecek aksesuar fiyat aralıkları için de ilk bilgileri verdi.

PlayStation 5 oyun fiiyatları ve akseuar fiyat aralıkları belli olmaya başladı

Yeni oyun konsolu ile beraber tanıtılan oyunların yanında Sony tarafından geliştirilen Worldwide Studios oyunları için ise ilk fiyatlandırmalar yaşandı. Buna göre Worldwide Studios tarafından hazırlanan PlayStation 5 oyun fiyat aralıkları 49.99 dolar ile 69.99 dolar içinde değişecek.

Blogda, oyunlardan bazılarının fiyat aralıkları da ilk defa yaşandı. Yeni PlayStation 12 Kasım tarihinde Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Kanada gibi büyük pazarlarda satılmaya başlayacak. Konsol 19 Kasım’da ise tüm dünya çapında satışa çıkacak. İşte PlayStation 5 oyun fiyat aralıkları ile ilgili ilk bilgiler:

Astro’s Playroom (Japan Studio) –  PS5 konsolunda ön yüklü olarak gelecek
Demon’s Souls (Bluepoint Games / Japan Studio) – 69.99 dolar/79 euro
Destruction All Stars (Lucid Games / XDEV) – 69.99 dolar/79 euro
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games) – 49.99 dolar/74 euro
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition (Insomniac Games) – 69.99 dolar/59 euro
Sackboy A Big Adventure (Sumo Digital / XDEV) – 69.99 dolar/79 euro

Bu oyunların haricinde, PS5 ile beraber gelecek aksesuarlar için de ilk fiyatlandırmalar yaşandı. PlayStation 5 aksesuar fiyat aralıkları ise şu biçimde:

DualSense69.99 dolar/69 euro
PULSE 3D wireless kulaklık – 3D ses desteği ve aktif gürültü engelleme desteği – 99 dolar /99 euro
HD Kamera59 dolar/59 euro
Media Remote29 dolar/29 euro
DualSense şarj istasyonu– Aynı anda iki DualSense gamepad şarj edilebiliyor- 29 dolar/29 euro

Açıklanan bu fiyatlar liste fiyatı yani firmalara tavsiye edilen satış fiyatı olarak geçiyor. Türkiye’de PlayStation 5 ve aksesuar fiyat aralıkları nasıl olacağı ise hala netlik kazanmış değil. PlayStation 5 lansmanı sizce nasıldı? Oyun ve konsol fiyat tahminleriniz ne yönde? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ