Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 özel aktifliği canlı yayınımızı kaçırmayın!

Sony PlayStation 5 için uzun zamandır beklenen Showcase özel etkinliği nihayet gerçekleşti. PlayStation 5’e gelen en yeni oyunları ve tabii …

PlayStation 5 özel aktifliği canlı yayınımızı kaçırmayın!

Sony PlayStation 5 için uzun zamandır beklenen Showcase özel etkinliği nihayet gerçekleşti. PlayStation 5’e gelen en yeni oyunları ve tabii PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatının açıklandığı etkinliği ShiftDelete.Net ekranlarından canlı yayınla sizlerle buluşturduk. İşte PlayStation 5 için araştırılan tüm detaylar…

PlayStation 5 canlı yayını ShiftDelete.Net ekranlarında!

Sony’nin 11 Haziran’da yaptığı Future of Gaming etkinliğinin son aşamasında uzun zamandır heyecanla beklenen PlayStation 5 tasarımı da yaşandı. Etkinlikte, PlayStation 5’in iki farklı sürümünün tasarımı gösterildi. PlayStation 5 herkes tarafından bilinen ve PS5 Dijital olmak üzere iki farklı model bizleri bekliyor.

Sony beklenen açıklamayı yaparak PS5 fiyatı ve çıkış tarihi bilgilerini açıkladı. Etkinlikte yer alan açıklamalara göre PlayStation 5 herkes tarafından bilinen sürüm fiyatı 499,99 dolar, PlayStation 5 Dijital sürüm fiyatı ise 399,99 dolar olarak açıklandı.

PS5’in her iki sürümü de 12 Kasım’da Amerika’da, 19 Kasım’da ise dünya çapında satışa çıkacak.

PS5 Showcase etkinliğinde tanıtılan oyunlar:

– Final Fantasy XIV
– Spider-Man: Miles Morales
– Hogwarts Legacy
– Call of Duty: Black Ops Cold War
– Deathloop
– Devil May Cry 5
– Five Nights at Freddy’s
– Fortnite
– GoW: Ragnarok

PlayStation 5 sahip olduğu özellikleri neler?

8 çekirdekli AMD Zen 2 mimarisinden güç alan PS5, özel olarak tasarlanan AMD RDNA 2 mimarili ekran kartı ile karşımıza çıktı. 16 GB GDDR6 bellekler ve 825 GB SSD depolamaya sahip olan konsol, Tempest 3D teknolojisini de yanında getiriyor. 4K 120 Hz, 8K ve VR desteği sunan konsol hakkında yeni detaylar bugün açıklanacak.

İşlemci: 8 çekirdekli AMD Zen 2 CPU

Grafik İşlemci: AMD Radeon RDNA 2,

RAM: 16 GB GDDR6 RAM

Depolama: 825 GB SSD

Ses: Tempest 3D

Video Çıkışı: 4K 120 Hz, 8K, VR

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ