Teknoloji Haberleri

PlayStation 5 tanıtılıyor! 22.45’te canlı yayındayız!

Sony PlayStation 5 uzun zamandır beklenen bir konsol olmayı başardı. Sony’nin şimdiye kadar net bir açıklama yapmaması ve konsolun hala gizemli …

PlayStation 5 tanıtılıyor! 22.45’te canlı yayındayız!

Sony PlayStation 5 uzun zamandır beklenen bir konsol olmayı başardı. Sony’nin şimdiye kadar net bir açıklama yapmaması ve konsolun hala gizemli bir biçimde kalması heyecanı artıran başka bir nokta oldu. Bugün Sony tarafından tertip edilen bir lansmanla beraber 16 Eylül Çarşamba akşamı Türkiye Saati ile 23:00‘da yeni konsolun çıkış tarihinin ve fiyatının açıklanması bekleniyor. PlayStation 5 canlı yayını için bu akşam saat 22:45′te sizlerleyiz.

PlayStation 5 canlı yayını ShiftDelete.Net ekranlarında!

ShiftDelete.Net farkıyla PS5 etkinliğini aktaracağımız canlı yayınımız 22:45’te başlayacak. Etkinlikte şimdiye kadar açıklanmamış olan konsolun fiyatı ve çıkış tarihinin ortaya çıkmasını bekliyoruz. bunun yanısıra, konsol hakkında şu ana kadar açıklanmayan sahip olduğu özelliklerin de bu etkinlikle beraber paylaşılması bekleniyor.

PlayStation 5 sahip olduğu özellikleri neler?

8 çekirdekli AMD Zen 2 mimarisinden güç alan PS5, özel olarak tasarlanan AMD RDNA 2 mimarili ekran kartı ile karşımıza çıktı. 16 GB GDDR6 bellekler ve 825 GB SSD depolamaya sahip olan konsol, Tempest 3D teknolojisini de yanında getiriyor. 4K 120 Hz, 8K ve VR desteği sunan konsol hakkında yeni detaylar bugün açıklanacak.

İşlemci: 8 çekirdekli AMD Zen 2 CPU

Grafik İşlemci: AMD Radeon RDNA 2,

RAM: 16 GB GDDR6 RAM

Depolama: 825 GB SSD

Ses: Tempest 3D

Video Çıkışı: 4K 120 Hz, 8K, VR

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ