Teknoloji Haberleri

Pokemon Go bu telefonlar için tarih oluyor!

Bir dönemin en çok beğenilen mobil oyunları içinde olan Pokemon Go, ilerleyen dönemlerde gelecek bir güncelleme ile beraber bazı mobil cihaz …

Bir dönemin en çok beğenilen mobil oyunları içinde olan Pokemon Go, ilerleyen dönemlerde gelecek bir güncelleme ile beraber bazı mobil cihaz modelleri için tarih olacak. Android 5.0 Lollipop, iOS10 ve 11 kullanıcıları Pokemon’u oynayamayacak. İşte güncellemeden sonra oyunun oynanmayacağı mobil cihazlar!

Pokemon Go bazı mobil cihazlar için tarih olacak!

Oyunun yapımcısı olan Niantic tarafından açıklananlara göre Ekim ayında gelecek bir güncelleme ile Android 5.0 işletim sistemi kullanan mobil cihazlar, iOS 10 ve 11 kullanan mobil cihazlar ve iOS 12 desteğine sahip olsa da iPhone 5s ve iPhone 6‘nın da güncellemeden sonra oyuna destek vermeyeceğini açıkladı.

Belirtilen işletim sistemlerinin yanı sıra, iPhone 5s ve 6’da oynanmamasının nedeni olarak; her iki mobil cihazda da 1 GB RAM bulunması ve bunun oyun için yeterli olmadığı düşüncesine sahip olmaları.

Yapımcı firma oyun hakkında her noktayı düşündüklerinde, diğer oyunlar kadar zorlayıcı olmadığını kabul ediyorlar, Lakin 3D görsellere, kameralara, GPS izlemeye ihtiyaç duyan oyun eski mobil cihazlarda çok fazla pil tüketebileceğini düşündüklerini sözlerine ekledi

bunun yanısıra eledikleri bu mobil cihazların günlük aktif oyuncu kitlesinin çok ufak bir kısmı olduğunu ve bu nedenle çok fazla oyuncu kaybına maruz kalmayacaklarını düşündüklerini açıkladılar. Tabii telefon sahipleri tarafından baktığımız zaman, oyunu oynamak için mobil cihazlarını değiştirmeleri gerekiyor. Bu durum kullanıcı açısından sorun oluşturabilecek bir nokta olduğu gibi oyunu bırakan bireylerinde olacağını aktarabiliriz.

Niantic tarafından alınan karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ