Teknoloji Haberleri

PS5 ile Harry Potter dünyası: Hogwarts Legacy

PS5 Showcase etkinliğindeki sürprizler yaşandı. Uzun bir bekleyişin daha sonra PS5 fiyatı ve çıkış tarihini öğrendiğimiz etkinlikte, filmleri ve …

PS5 ile Harry Potter dünyası: Hogwarts Legacy

PS5 Showcase etkinliğindeki sürprizler yaşandı. Uzun bir bekleyişin daha sonra PS5 fiyatı ve çıkış tarihini öğrendiğimiz etkinlikte, filmleri ve romanlarıyla fırtına gibi esen Harry Potter‘ın PS5 için Hogwarts Legacy adında açık dünya oyununun çıkacağı açıklandı ve oyundan kısa bir kesit gösterildi.

PS5 ile Harry Potter dünyası: Hogwarts Legacy

Disney Infinity geliştiricisi Avalanche Software tarafından geliştirilen açık dünya Harry Potter oyunu bugün Warner Bros. desteğiyle PS5 etkinliğinde duyuruldu.

J.K. Rowling‘in Harry Potter kitap modellerinden esinlenilerek geliştirilen oyunun tamamı Hogwarts’da geçiyor. Lakin hikayenin baş karakteri olarak oynanamayacak. Yani oyuncular Harry Potter, Ron Weasley, Hermione Granger ya da diğer karakterlerden birini seçip oyuna devam edemeyecek. Bunun yerine oyuncuların kendi karakterlerini yaratacakları, sihirbaz ve cadı ile ilgili her türlü aktiviteye katılacakları bir oyun temeli yaratılacak gibi görülüyor.

Oyun, Warner Bros.’un basın açıklamasında “1800’lerin büyücülük dünyasında geçen açık dünya, tek oyunculu, aksiyon rol yapma video oyunu” olarak tanımlıyor. Oyuncuların Hogwarts School of Witchcraft‘ta kendi karakterleri üstünde büyülerde ustalaşarak, iksirleri hazırlayarak ve fantastik canavarları evcilleştirerek büyülü kabiliyetlerini geliştirebilecekler. bunun yanısıra açık dünya oyununda Yasak Orman ve Hogsmeade Köyü gibi tanıdık yerler de bulunacak.

Devam eden açıklamada Hogwarts Legacy‘nin, 2021 senesinde PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X ve Series S için piyasaya sürüleceği doğrulandı.

Açık dünya Harry Potter oyunu Hogwarts Legacy’nin PlayStation 5 ön gösterim videosuna aşağıdan varabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ