Teknoloji Haberleri

Qualcomm, 5G’yi Giriş Düzeyi Cepler İçin Snapdragon 4 Serisine Taşıyor

Qualcomm, 5G destekli mobil işlemci Snapdragon 690’ı haziranda tanıtmıştı. 6 serisine ait bu işlemciyle kalmayan firma, 5G bağlantı desteğini 4 …

Qualcomm, 5G’yi Giriş Düzeyi Cepler İçin Snapdragon 4 Serisine Taşıyor

Qualcomm, 5G destekli mobil işlemci Snapdragon 690‘ı haziranda tanıtmıştı. 6 serisine ait bu işlemciyle kalmayan firma, 5G bağlantı desteğini 4 serisine de getireceğini bugün açıkladı.

Snapdragon 4 serisine 5G desteğinin gelmesi 2021’in başında gerçekleşecek, Lakin bunun haricinde çok fazla bilgi verilmedi. Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su Lei Jun, şirketin Snapdragon 4 serisi işlemcisini kullanan bir telefon tanıtmayı ve bu hususta ilk olmayı planladıklarını söylüyor. Motorola ve Oppo da Qualcomm’un bu yeni işlemcisiyle ilgili planları desteklediklerine dair açıklamalar yaptılar.

5G destekli yeni 4 serisinin hangi fiyat seviyesinde olacağı bilinmiyor, Lakin 4 serisi Nokia 4.2 gibi mobil cihazların 139 dolar gibi uygun fiyatlara satıldığını hatırlatalım. Buradaki mühim bir nokta ise 4 serisi yonga setlerinin büyük bir olasılıkla yalnızca alt-6 5G ağında çalışacak olması ve mmWave’i desteklemeyecek olması.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ