Teknoloji Haberleri

Realme 7 ve 7 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Bir süredir gündemde olan Realme 7 ve 7 Pro tanıtıldı. Türkiye’de resmi olarak yer alan Realme yeni mobil cihazlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor …

Bir süredir gündemde olan Realme 7 ve 7 Pro tanıtıldı. Türkiye’de resmi olarak yer alan Realme yeni mobil cihazlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor. İşte Realme 7 ve 7 Pro sahip olduğu özellikleri ve fiyatı:

Realme 7 ve 7 Pro sahip olduğu özellikleri ve fiyatı

Realme’nin bir evvelki modelleri olan 6 ve 6 Pro halihazırda Türkiye’de satılıyor. Bu sebeple yeni Realme 7 ve 7 Pro da ülkemizde satılacak gibi duruyor.

Bunun yanı sıra mobil cihazların genel olarak şık bir tasarımları yer aldığınu söylemek mümkün. Ekran tarafında mobil cihazların özçekim kamerasını bir ekran deliği ile konumlandıran şirket, iki mobil cihazı birbirinden ayırmak adına eklediği sahip olduğu özelliklerin yanında bir de ‘’pro’’ takısını kullanıyor.

Realme 7’nin teknik donanımlari

Öncelikle tahmin edebileceğiniz üzere pro modeline göre kırpılmış özellikler bulanan mobil cihazın yine de azımsanmayacak sahip olduğu özellikleri bulunuyor. Öncelikle gelelim ekranına. mobil cihazın 6,5 inçlik Full HD Plus LCD bir ekran ile kullanıcı karşısına geçtiğini aktarabiliriz. Telefonda 90 Hz ekran yenileme hızı bulunuyor. Telefonda orta düzey mobil cihazların baş tacı olan Helio G95 işlemci tercih ediliyor.

mobil cihazın 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri bulunuyor Bunun yanı sıra dahili depolama tarafında da 64 GB ve 128 GB seçenekleri bulunuyor. Android mobil cihazların artık pek çoğunda yer alan hızla şarj desteği Realme 7’de 30W oluyor ve 5.000 mAh bataryası bulunuyor.

mobil cihazın ise kamera tarafında azımsanmayacak lensleri bulunuyor. Ön kamerasında 16 Megapiksel tercih edilen kamera, arka tarafta dörtlü bir kamera kurulumuyla devam etmekte. Ana kamerası 64 Megapiksel, ultra geniş açılı kamerası 8 Megapiksel kameralar bulunuyor. Bunun yanı sıra 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik kameraları telefonda bulunuyor. Telefonda parmak izi kurulumu yan tarafta bulunuyor.

Realme 7 Pro’nun teknik donanımlari

Realme 7 Pro için Tabiki biraz daha gelişmiş özellikler karşımıza çıkıyor örneğin ekran tarafında LCD’den, 6,4 inç Super AMOLED Full HD Plus bir ekrana geçiliyor. Pro takısının tesiri Tabiki yalnızca ekranda kendisini göstermiyor. İlginç bir biçimde 60 Hz ekran yenileme hızıyla karşılaştığımız mobil cihazın ön tarafında 32 Megapiksellik bir kamera bizi karşılıyor.

mobil cihazın gücünü Snapdragon 720G işlemciden aldığını da ekleyelim. Telefonda yine iki ayrı RAM seçeneği sunuluyor. 6 GB ve 8 GB olan bu seçeneklere dahili depolama tarafında yalnızca 128 GB eşlik ediyor.

mobil cihazın ana kamerası 64 Megapikselken, 8 Megapiksellik ultra geniş açılı bir kamera, 2 Megapiksel derinlik ve makro kamera bulunuyor. 65W süratli şarj desteğiyle karşımıza çıkan mobil cihazın 4.500 mAh bataryası bulunuyor.

mobil cihazlar Hindistan’da 14 Eylül’de satışa çıkıyor ve fiyat aralıkları da şu biçimde:

Realme 7 fiyatı

6 GB RAM + 64 GB dahili depolama 204 Amerika Birleşik Devletleri doları

8 GB RAM + 128 GB dahili depolama 231 Amerika Birleşik Devletleri doları

Realme 7 Pro fiyatı

6 GB RAM + 128 GB dahili depolama 273 Amerika Birleşik Devletleri doları

8 GB RAM + 128 GB dahili depolama 299 Amerika Birleşik Devletleri doları

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ