Teknoloji Haberleri

Realme 7i özellikleri ve tasarımı sızdırıldı!

mobil cihaz pazarının genç sayılabilecek ve büyümekte olan markalarından Realme, geçtiğimiz günler 7 ve 7 Pro modellerini duyurmuştu. Bu …

mobil cihaz pazarının genç sayılabilecek ve büyümekte olan markalarından Realme, geçtiğimiz günler 7 ve 7 Pro modellerini duyurmuştu. Bu modellerin daha düşük fiyatlı versiyonu da yakın zamanda duyurulacak. Lakin tanıtımdan evvel Realme 7i sahip olduğu özellikleri ve tasarımı sızdırıldı.

Realme 7i, nerdeyse tüm detayları ile gün yüzüne çıktı

Marka tarafından bir önceki günlerde tanıtılan 7 ve 7 Pro modelleri, Avrupa için makul fiyat etiketlerine sahipti. Realme 7, 204 dolar; 7 Pro ise 273 dolar fiyat etiketiyle duyurulmuştu. Lakin bu aileye daha düşük fiyatlı olması beklenen bir model daha katılacak.

Realme 7i sahip olduğu özellikleri ve tasarımı, Realme 7 ile oldukça benzer biçimde karşımıza çıkıyor. En belirgin fark ise cihazın işlemcisi olacak. Realme 7i’nin kalbinde, 11 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 662 işlemcisi bulunacak. Bu işlemci, 2.0 Ghz hızında dört çekirdekli Cortex A73 çekirdeği ve 1.18 GHz hızında dört çekirdekli A53 çekirdeğinden gücünü alıyor. mobil cihazın RAM kapasitesi ise 8 GB olurken, depolama kapasitesi de 128 GB olarak görüldü.

Cihazın kamera tarafına sıra geldiğinde arka tarafta dörtlü bir kurulum karşımıza çıkıyor. 64 Megapiksel ana kameraya sahip olan mobil cihazın; 8 megapiksel geniş açı, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel de derinlik algılayıcı ile gelmesi bekleniyor. Cihazın ön tarafında ise delikli çentik yapısında yer alan tek kamera göze çarpıyor. Bu kameranın çözünürlüğü de 16 Megapiksel olacak.

mobil cihazın ekran sahip olduğu özellikleri de Realme 7 ile benzer olacak. 6,5 inç büyüklüğünde ekranın 90 Hz tazeleme hızına sahip olacağı da sızdırılan bilgiler içinde yer aldı. Ekranın Realme 7’den en büyük farkı ise çözünürlük olacak. Realme 7’nin çözünürlüğü FHD olurken; Realme 7i, 1600 x 720 çözünürlük değeriyle karşımıza çıkacak.

Bunun yanı sıra mobil cihazın batarya gücünün 5.000 mAh olacağı ve 18W süratli şarj desteğiyle geleceği de ortaya çıkan bilgiler içinde karşımıza çıktı. mobil cihazın resmi olarak tanıtılacağı tarihi ise 17 Eylül olacak.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ