Teknoloji Haberleri

Rus TikTok’çuların yeni gözdesi: Türkçe bir parça!

Biliyorsunuz sosyal paylaşım sitesi platformları içinde şu sıralar en gözler içinde yer alan TikTok gün geçtikçe farklı bir sebeple gündemimize …

Biliyorsunuz sosyal paylaşım sitesi platformları içinde şu sıralar en gözler içinde yer alan TikTok gün geçtikçe farklı bir sebeple gündemimize giriyor. Geçen haftalarda TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri ile yaşadığı problem ve satılmasıyla haberlerimize taşıdığımız TikTok şimdi ise yeni bir biçimde geliyor: Rusya’daki TikTok kullanıcılarının yeni gözdesi bir Türkçe rap parçası olmasıyla. Ksenia Mayakova adlı YouTube kanalı sokağa çıkıp kişilera bir anda popüler olmuş parçayı soruyor. Rusya TikTok Türkçe rap parçası ile sallanıyor!

Rusya TikTok Türkçe rap parçası ile sallanıyor: Adana’dan Rusya’ya

TikTok üstünden pek çok parça popüler hale geliyor. Bunlardan birisi de Adanalı İsyan Tetick’in Patlamaya Devam parçası oldu. Rusya’da şu sıralar oldukça popüler hale gelen şarkıya yönelik TikTok üstünden milyonlarca video çekilmiş durumda. sosyal paylaşım sitesiyı sıkı takip edenler bilir bu şarkı İnternet aleminde daha çok uzaylı bir karakter ile paylaşılıyor ve gülünç videolarla birleştiriliyor.

Patlamaya Devam parçası Rusya’da Shazam’da aratılan 6’ıncı şarkı konumunda bulunuyor. Videoda özellikle gençler içinde popüler olduğu söylenen şarkının, dinlenme biçimleri değişiyor. Misal verilecek olursa, bisiklete binen bireyler hoparlör eşliğinde açarak bu parçayı dinliyor ve tabiricaizse ”hava attığı” şarkılar içinde bulunuyor.

Türkiye’de zaten bilinen bu şarkı Rusya’da da bir süredir gündemde yerini almış durumda. YouTube’da Türkçe konuşmasıyla dikkat çeken Lakin aslen Rus olan Ksenia Mayakova da Türkçe’sini bu şarkı için konuşturuyor. yayınladığı videoda Ruslara bu parçayı bilip bilmedikleri, biliyorlarsa neden sevildiği? Gibi sualler yönlendiriyor.

Söz konusu parçanın bağlantısı.

İlginç konuya dair paylaşılan videoyu izlemek talep edenleri şuraya alabiliriz:

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ